Próbował przejechać policjantów, padły strzały. Akcja jak z filmu

Próbował przejechać policjantów, padły strzały. Akcja jak z filmu Źródło: youtube/TVN Style

Policja przeprowadziła brawurową akcję w mazowieckiej miejscowości niedaleko Warszawy. Podczas zatrzymania doszło do próby zaatakowania funkcjonariusza, policjanci byli zmuszeni korzystać z broni palnej.

Policja w Polsce raczej nieczęsto musi sięgać po będące na ich wyposażeniu pistolety. Ostatnia sytuacja, jaka miała miejsce pod Warszawą, poważnie zagroziła życiu policjantów. Funkcjonariusze nie mieli wyjścia i musieli podjąć radykalne kroki - w trakcie pościgu za podejrzanym użyto broni palnej.

Policja była zmuszona do użycia broni. Padły strzały

Środowy wieczór w miejscowości Białebłoto-Kobyla niedaleko Wyszkowa zmroził krew w żyłach mieszkańców. Policjanci próbowali zatrzymać kierowcę auta. Podejrzany zatrzymał się do kontroli, ale kiedy tylko policjanci podeszli do auta, gwałtownie ruszył, próbując przejechać funkcjonariuszy.

Funkcjonariusze w sytuacji zagrożenia życia wyciągnęli broń i zaczęli oddawać strzały w stronę auta podejrzanego. Jak się później okazało - kilka z nich dosięgnęło celu i zraniło mężczyznę w klatkę piersiową. Jedna z kul przeszyła mężczyznę na wylot. Mimo ran postrzałowych dalej uciekał, a policjanci rzucili się w pościg za autem podejrzanego.

Pościg trwał przez kilka powiatów, w wielu miejscach zarządzono blokady policyjne. W końcu udało się zatrzymać mężczyznę, doszło do tego dopiero w okolicach powiatu wołomińskiego.

Stan zatrzymanego. Dlaczego był ścigany?

Przeprowadzenie akcji pościgowej potwierdził Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji. Jak wynika z podanych przez niego informacji - akcje przeprowadzali policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KSP. Oznacza to, że podejrzany jest prawdopodobnie związany z jakąś organizacją lub grupą przestępczą zajmującą się sprzedażą lub produkcją narkotyków. Ponadto jak podało RMF.fm - w domu zatrzymanego znaleziono tabletki ecstasy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Życiu zatrzymanego nic nie zagraża, mimo ran postrzałowych jego stan jest stabilny. Po opatrzeniu ran przez lekarzy, podejrzany o przestępstwa narkotykowe trafił do aresztu, a policja może zanotować udany pościg. Trafiło się jednak kilku internautów krytykujących skuteczność działań policjantów.

- Za mało szkoleń na strzelnicy - pisze jeden z komentujących.

- Szkoda, że policja tak niecelnie strzela, taki bandyta powinien był zakończyć swoją karierę na cmentarzu, oszczędziłoby to wszystkim kosztów i byłoby przykładem dla adeptów bandyterki - stwierdził użytkownik facebooka.

Oczywiście nie wszyscy zdają sobie sprawę, że policjant docelowo ma nie strzelać, aby zabić, a w miarę możliwości rozbroić napastnika.

  1. Danuta Wałęsa zmiażdżyła Rydzyka! "To nie jest ojciec, to polityk i biznesmen. ŻERUJE na biednych!"
  2. Gwiazda reality-show została ZAMORDOWANA przez swojego kochanka. 8 razy uderzył ją młotkiem w głowę
  3. Ciężarna Ewa Farna zrobiła to jaka pierwsza w Polsce. Fani zanoszą się z radości, serwery padły pod ich naporem
  4. Porażające informacje Polsatu. To nie była zwykła trąba powietrzna, tylko rzadkie tornado klinowe
  5. Katedra Notre Dame może się zawalić. Wyniki ekspertyzy są druzgocące
  6. Mama bardzo cieszyła się ze ślubu córki. Gdy dowiecie się, kim jest jej wybranek, zdębiejecie

Źródło: TVN

Następny artykuł