Tego świat jeszcze nie widział. Policja oficjalnie staje po stronie kibiców, którzy dopadli protestujących. Jest oświadczenie służb w tej sprawie.

Kilka dni temu odbyła się już 10 edycja pielgrzymki kibiców na Jasną Górę. Jak zwykle, przeszli na błonia i tam rozwinęli transparenty oraz odpalili racę. Wtedy zaczeło się najgorsze.

ZOBACZ TAKŻE: Koszmarny dramat. Coś strasznego przerwało kariery Stocha i Tyszkiewicz

W tłum wmieszała się grupa przedstawicieli Stowarzyszenia Demokratyczna RP. Oni również mieli transparteny na których było napisane „Chrześcijaństwo to nie nienawiść”, „Moją Ojczyzną jest człowieczeństwo” i „Tu są granice przyzwoitości”.

Kibice rozwścieczeni tym zachowaniem odebrali siłą transparenty demonstrantom i spalili je na oczach wszystkich. Kontrmanifestanci zostali także zwyzywani i przegonieni przez kibiców.

Policja po stronie kibiców

Policja wydała komunikat w tej sprawie, obarczając winą demonstrantów ze Stowarzyszenia, ponieważ to oni dążyli do konfrontacji z uczestnikami pielgrzymki

W minioną sobotę na jasnogórskich błoniach doszło do incydentu podczas X pielgrzymki kibiców. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że zabezpieczenie tych wydarzeń zostało szczegółowo zaplanowane i przeprowadzone prawidłowo. Przyczyną zakłóceń było celowe dążenie do konfrontacji uczestników jednej ze stron. Osoby, które uczestniczyły w jednym ze zgromadzeń, po jego zakończeniu przemieściły się na jasnogórskie błonia, gdzie weszły w tłum kibiców i rozwinęły transparenty – czytamy w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE: Molestowali ją w czasie egzorcyzmów. Krzyż w ustach, nacieranie piersi…

Sam incydent potępił już kardynał Kazimierz Nycz. Ojcowie paulini, którzy rezydują na Jasnej Górze, jeszcze swojego stanowiska w tej sprawie nie przedstawili.

po stronie kibiców
Screen policja.pl

Źródło: natemat.pl

14 gorących partnerek piłkarzy, o których marzy każdy facet [ZDJĘCIA]


Jak Tusk zachowywał się w szkole? Oburzające! 10 nieznanych faktów z jego życia

Zobacz również