Policja OFICJALNIE staje po stronie kibiców, którzy dopadli protestujących

Policja OFICJALNIE staje po stronie kibiców, którzy dopadli protestujących

Tego świat jeszcze nie widział. Policja oficjalnie staje po stronie kibiców, którzy dopadli protestujących. Jest oświadczenie służb w tej sprawie.

Kilka dni temu odbyła się już 10 edycja pielgrzymki kibiców na Jasną Górę. Jak zwykle, przeszli na błonia i tam rozwinęli transparenty oraz odpalili racę. Wtedy zaczeło się najgorsze. ZOBACZ TAKŻE: Koszmarny dramat. Coś strasznego przerwało kariery Stocha i Tyszkiewicz W tłum wmieszała się grupa przedstawicieli Stowarzyszenia Demokratyczna RP. Oni również mieli transparteny na których było napisane "Chrześcijaństwo to nie nienawiść", "Moją Ojczyzną jest człowieczeństwo" i "Tu są granice przyzwoitości". Kibice rozwścieczeni tym zachowaniem odebrali siłą transparenty demonstrantom i spalili je na oczach wszystkich. Kontrmanifestanci zostali także zwyzywani i przegonieni przez kibiców.

Policja po stronie kibiców

Policja wydała komunikat w tej sprawie, obarczając winą demonstrantów ze Stowarzyszenia, ponieważ to oni dążyli do konfrontacji z uczestnikami pielgrzymki - W minioną sobotę na jasnogórskich błoniach doszło do incydentu podczas X pielgrzymki kibiców. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że zabezpieczenie tych wydarzeń zostało szczegółowo zaplanowane i przeprowadzone prawidłowo. Przyczyną zakłóceń było celowe dążenie do konfrontacji uczestników jednej ze stron. Osoby, które uczestniczyły w jednym ze zgromadzeń, po jego zakończeniu przemieściły się na jasnogórskie błonia, gdzie weszły w tłum kibiców i rozwinęły transparenty - czytamy w komunikacie. ZOBACZ TAKŻE: Molestowali ją w czasie egzorcyzmów. Krzyż w ustach, nacieranie piersi… Sam incydent potępił już kardynał Kazimierz Nycz. Ojcowie paulini, którzy rezydują na Jasnej Górze, jeszcze swojego stanowiska w tej sprawie nie przedstawili. po stronie kibiców Screen policja.pl Źródło: natemat.pl Następny artykuł