policja po_po
pixabay.com
Anna Maria Guziewska - 21 Grudnia 2018

Tysiące policjantów na ulicach. Polacy nie wiedzą co się dzieje

Policja postanowiła wyjść na ulicę? Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, funkcjonariusze masowo pojawiają się na ulicach i kontrolują Polaków. Wszystko, aby zapewnić nam bezpieczeństwo.

Policja, w ramach świątecznego prezentu, postanowiła zadbać o bezpieczeństwo Polaków. Funkcjonariusze będą sprawdzać stan techniczny aut i trzeźwość kierowców. Liczby są naprawdę imponujące. Czy to jednak pomoże?

Co policja zrobi w czasie świąt? Przygotujcie się na wzmożone kontrole

W związku ze wzmożonym ruchem drogowym oraz niebezpieczeństwami, które czyhają na kierowców i pieszych, funkcjonariusze postanowili, że wydelegują aż pięć tysięcy swoich pracowników do działań na ulicach. - Należy spodziewać się patroli na tych drogach wjazdowych, wyjazdowych z miasta – tam, gdzie mogą być utrudnienia. Głównym naszym celem jest to, żeby te pojazdy jak najbardziej płynnie się przemieszczały po tych trasach - powiedział Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego. Nauczeni doświadczeniem policjanci zauważają, że kierowcy wciąż bezmyślnie przekraczają prędkość i wciąż bez refleksji siadają za kółkiem pod wpływem alkoholu. By wyeliminować potencjalne niebezpieczeństwo - drogówka będzie kontrolować z większą uwagą kierowców i ich samochody. - Oczywiście nigdy nie zapominamy o tym, że nasi rodacy potrafią wsiadać za kółko pod wpływem alkoholu, więc będziemy głęboko zaglądać w oczy tym, którzy są za kierownicą - powiedział Kobryś dziennikarzom TVP Info.

Polskie drogi wciąż niebezpieczne

Już teraz pojawiają się liczne apele, które mają zmotywować kierowców do ostrożnej jazdy. Jak pokazał okres Święta Zmarłych - w Polsce wciąż dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji, których żniwem jest śmierć dziesiątek ludzi. Ewentualne konsekwencje bezmyślnego zachowania na drodze podczas świąt nie nastrajają pozytywnie policjantów. W zeszłym roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia doszło do 373 wypadków. W wyniku kilku z nich zmarły aż 42 osoby, a 447 zostało rannych. Okazuje się, że rok temu Polacy znów bez zahamowań siadali za kółko pod wpływem alkoholu. Zatrzymano bowiem aż 883 nietrzeźwych kierowców.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
HimalaistaTomasz Mackiewicz i jego ostatnie chwile. Wstrząsające doniesienia!Czytaj dalej
Policja postanowiła opublikować także film, który miał poprawić kondycję wizerunkową funkcjonariuszy. Tam, pojawiły się serdeczne życzenia oraz zapewnienie dbania o bezpieczeństwo rodaków. - Radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, wzajemnej życzliwości i wspaniałej atmosfery życzy wszystkim Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk w imieniu swoim i kierownictwa Policji. Policjantom pełniącym w tym czasie służbę spokoju - pojawiło się pod filmem na Twitterze.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dla gwiazdy Polsatu to koniec. Została sama jak palec
  2. NIESAMOWITE! Polski kierowca bohaterem narodowym na Słowacji
  3. Karetka wiozła serce do przeszczepu dla dziecka. Skandaliczne zachowanie kierowców
  4. Ile lat ma Katarzyna Dowbor? Gdy internauci to odkryli, złapali się za głowy
  5. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
Krzysztof JackowskiKrzysztof Jackowski potwierdza swój dar! Oto niezbite dowody jego jasnowidzeniaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News