Kukła Żyda zawisła na szubienicy przed komendą. Policjanci nie zareagowali

Kukła Żyda zawisła na szubienicy przed komendą. Policjanci nie zareagowali Źródło: Screenshot z youtube.com/TVN Style

Policja nie zareagowała na to, co działo się pod łódzką komendą. Pewien aktywista postanowił głośno wyrazić swoje poglądy, co według internautów podpadało pod paragraf. Nikt jednak nie interweniował, gdy zawisła tam kukła żyda.

Policja nic nie zrobiła aktywiście, który w sposób widowiskowy prezentował swój światopogląd. Przed łódzką komendą mężczyzna postanowił powiesić kukłę Żyda, co uczynił na wcześniej przygotowanej przez siebie szubienicy. Użytkownicy sieci są oburzeni.

Policja nie zrobiła nic, aby przerwać jego manifestację

Jak donosi "Gazeta Wyborcza" mężczyzna, który jest znanym, łódzkim aktywistą, postanowił przed komendą policji zrobić performance, który oburzył internautów. Sławomir Dul według użytkowników sieci publicznie nawoływał do antysemityzmu, za co powinien być aresztowany. Ostatecznie jednak do tego nie doszło. 

Dul wyjął z samochodu szubienicę, na której następnie powiesił Żyda Jakuba Bermana, który był politykiem wyznającym ideologię komunizmu.

Przechodnie ponoć reagowali na jego "przedstawienie". Prosili, aby je przerwał, ponieważ obraża ono ich uczucia. Mężczyzna jednak w odpowiedzi z radością krzyczał "Zrobiłem to!".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policjanci przez cały czas obserwowali całe zdarzenie, ale w żaden sposób nie zareagowali na to, co działo się pod posterunkiem. Wylegitymowali jedynie Dula, a cała sytuacja została przez nich nagrana. Asp. sztab. Radosław Gwis stwierdził, że w Polsce nie można zakazać komuś tego typu manifestacji. W końcu naszym ustrojem jest demokracja, która zezwala na taki performance.

Internauci są jednak innego zdania. Uważają, że tego typu ruchy powinno zostać ukarane, a zachowanie policji jest niedopuszczalne.

  - Asp. sztab. Gwis nie zna niestety prawa, stąd takie, a nie inne zachowanie - czytamy komentarz jednego z użytkowników pod artykułem "NaTemat".

 - To niedopuszczalne, a reakcja policjantów jest skandaliczna. Naprawdę nic nie dało się zrobić? - zastanawia się kolejny użytkownik.

 - Wylegitymowali go i nagrali materiał, więc może zrobią coś w tej sprawie. Oby! Jeśli nie to sami powinni odpowiedzieć za niedopełnienie obowiązków - uważa kolejna osoba.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje John Singleton. Słynny reżyser „Chłopaków z sąsiedztwa”
  2. Aleksandra Kwaśniewska zniknęła z mediów! W ten sposób nie uciszy plotek o CIĄŻY
  3. Małgorzata Rozenek w stroju sprośnej uczennicy. Zdjęcie wbije was w fotele
  4. Rzekoma ofiara Bieniuka wydała wstrząsające oświadczenie. Nie możemy uwierzyć
  5. Synowa Katarzyny Dowbor pokazała swoją drugą twarz. Nikt nie znał jej od tej strony
  6. Cejrowski został wyrzucony z TVP. Podróżnik brutalnie szczerze o kulisach utraty pracy

Źródło: NaTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News