Skandal! Policja domaga się kary za protest przeciw pedofilii w Kościele
Mateusz Wysokiński - 9 Stycznia 2019

Skandal! Policja domaga się kary za protest przeciw pedofilii w Kościele

Policja przekroczyła wszelkie granice? Funkcjonariusze publiczni w osobie komendanta Głównego Policji domagają się ukarania posłanki Nowoczesnej za zorganizowanie akcji przeciwko pedofilii w Kościele. Opinia publiczna jest oburzona decyzją szefa polskiej policji.

Policja za rządów PiS wielokrotnie podejmowała kontrowersyjne decyzje, które wzbudzały wielkie dyskusje wśród obserwatorów polskiego życia politycznego i publicznego. Tym razem funkcjonariusze publiczni zdecydowali się zaatakować jedną z posłanek opozycji, która protestowała przeciwko pedofilii w Kościele Katolickim. Powód, dla którego komendant Główny Policji zdecydował się na takie rozwiązanie jest kuriozalny.

Policja wzywa do prokuratury za sprzeciw przeciwko pedofilii

Pismo procesowe za zorganizowanie akcji przeciwko pedofilii w polskim kościele dostała posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus. Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk domaga się ukarania polityk, która w trakcie sierpniowej manifestacji przeciwko pedofilii w polskim kościele miała dopuścić się wykroczenia. Czym zawiniła przedstawicielka opozycji? Okazuje się, że zarzuty jakie postawił kobiecie Szymczyk dotyczą...plakatu, który wzięła z sobą na manifestację. Kobieta umieściła wtedy na bramie wejściowej bazyliki katedralnej św. Jana Chrzciciela w Toruniu plakat z hasłem: „Baby Shoes Remember. Stop pedofilii”. Według funkcjonariusza policji, polityk nie miała do tego prawa, ponieważ "nie zarządza terenem" w związku z czym domaga się jej ukarania.

Scheuring-Wielgus odpowiada na zarzuty policji

Według posłanki i jej otoczenia, działanie policji jest całkowicie polityczne i ma za zadanie bronić "pedofilów w sutannach". Swoje stanowisko w sprawie przedstawicielka opozycji zamieściła na Twitterze - Komenda Główna polskiej policji zgłasza wniosek o zabranie mi immunitetu w związku z akcją #BabyShoesRemember Jeśli mam być karana za to, że stoję po stronie ofiar, a nie sprawców i ujawniam przypadki księży pedofilów, to jestem z tego dumna. Z immunitetem czy bez NIE ODPUSZCZĘ! - napisała posłanka Internauci zostali poruszeni działaniem policji i niespodziewaną obroną pedofilii. Sama akcja, której autorką na polskim gruncie była posłanka Nowoczesnej nie jest nowością. BabyShoesRemember wywodzi się bowiem z Irlandii, która przez lata nawiedzana była problemami związanymi z napastowaniem seksualnym nieletnich przez członków duchowieństwa. Czy policja odwoła swoje zarzuty? A może bardziej intensywnie zacznie ścigać osoby, które wystąpiły przeciwko aktom pedofilii w kościele? Czas pokaże.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kolejna tragedia po śmierci pięciu nastolatek. Nie żyje dziewczynka, miała tylko 8 lat
  2. Sejm w żałobie. Nagła śmierć, zmarł podczas mszy świętej
  3. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  4. Na co chorowała Kora? Artystka zmagała się z przerażającą chorobą
  5. Ile zarabia Beata Tyszkiewicz? To strasznie smutne, jaką ma emeryturę
Kurdej-Szatan CórkaBarbara Kurdej-Szatan chwali się córką. Hania pokazała niezwykły talentCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News