droga_po
pixabay
Anna Maria Guziewska - 25 Grudnia 2018

Jest gorzej niż przewidywano. Tragiczne Święta, dziesiątki martwych

Policja już wie, że mijające Święta Bożego Narodzenia nie będą wesołe. Okazuje się, że pomimo licznych akcji prewencyjnych, wciąż na drogach króluje buta i brak rozwagi. Trudne warunki atmosferyczne również nie pomagają utrzymać porządku w komunikacji. Są ofiary śmiertelne.

Policja przedstawia na bieżąco statystyki wypadków, które miały miejsce na polskich drogach. Sam weekend przyniósł nieprawdopodobną liczbę ofiar, a funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozwagę.

Bilans ofiar na polskich drogach. Czy policja będzie kontrolować kierowców?

W miniony weekend w Polsce doszło do 366 wypadków i zatrzymano aż 700 nietrzeźwych kierowców. Pomimo apelu funkcjonariuszy i licznych kampanii, mających na celu wyeliminowanie ewentualnych tragedii, okazuje się, że Polacy wciąż nieodpowiedzialnie korzystają z komunikacji. Już teraz wiadomo o 30 śmiertelnych ofiarach. Święta zawsze są trudnym czasem dla drogówki. Nie tylko rutynowe zatrzymania sprawiają władzom problem. Okazuje się, że doniesienia o nieostrożnej jeździe oraz buta kierowców prowadzą do tragicznych efektów. Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji wymienił wśród najważniejszych czynników bolesnych strat przede wszystkim nieuwagę i nadmierną prędkość. Śliskość nawierzchni oraz niedostosowanie prędkości do panujących warunków mogą skończyć się najgorszym możliwym scenariuszem. Policjant wskazał także, że osoby, które wciąż siadają za kółkiem pod wpływem alkoholu, są przestępcami i będą karani jak przestępcy. Policjanci zaznaczają, że po spożywaniu alkoholu trzeba się upewnić, czy nasz stan pozwala na spokojną i uważną jazdę. Ci, którzy do tej pory liczyli na fart, powinni pomyśleć także o innych uczestnikach ruchu drogowego. Nieświadomi swojego stanu powinni zostać także ostrzeżeni przez najbliższych. Konsekwencje mogą być niebagatelne i mieć wpływ na śmierć niewinnych ludzi.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
JackowskiNajwiększe tajemnice Jackowskiego ujawnione! To od tego się zaczęłoCzytaj dalej
Chociaż statystyki z roku na rok zdają się coraz bardziej entuzjastyczne, policja wskazuje, że Polacy wciąż bez przemyślenia siadają za kierownicą. Chociaż poprawie uległy między innymi oznaczenia i infrastruktura, ci, którzy prowadzą pod wpływem są największym zagrożeniem. Świąteczny bilans drogowych strat wciąż jest liczony. Pod koniec tygodnia komenda przedstawi finalne statystyki. Dziś jednak wiadomo, że warunki atmosferyczne minionej nocy były wyjątkowo trudne. W czasie, gdy chętniej wsiadamy za kółko warto pamiętać o dostosowaniu prędkości i przestrzeganiu prawa. W święta warto pamiętać o najbliższych i innych - niewinnych uczestnikach ruchu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tak Oliwia Bieniuk spędza święta! Pokazała wszystko, wygląda jak mama
  2. Anna Mucha szokuje w święta. Opublikowała swoje nagie zdjęcie
  3. Donald Tusk będzie miał wyjątkowe święta. Jarosław Kaczyński może mu tylko pozazdrościć!
  4. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  5. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
Majka JeżowskaGwiazdy, które zostały POBITE. Kim byli sprawcy? [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News