Policja pokazała co znalazła
Twitter.com JanSpiewak
Monika Majko - 31 Października 2020

Policja pokazała, co znalazła przy zatrzymanych na wczorajszym strajku. Można było stracić życie

Policja musiała interweniować, podczas wczorajszego strajku kobiet w Warszawie doszło do ataku agresywnych napastników na uczestników pokojowej demonstracji.

Policja zatrzymała wczoraj ponad 30 osób, które uczestniczyły w zajściach podczas strajku kobiet w Warszawie. Funkcjonariusze pokazali, co znaleźli po przeszukaniu zatrzymanych, widok jest przerażający. Agresorzy nie chcieli tylko straszyć, protestujący ludzie narażali swoje życie i zdrowie.

Policja zatrzymała wczoraj ponad 30 osób

Wczoraj w stolicy odbył się największy do tej pory protest w ramach trwającego właśnie strajku kobiet, który od zeszłego czwartku objął swoim zasięgiem cały kraj. Przemarsz pod hasłem "Marsz na Warszawę" przyciągnął dziesiątki tysięcy manifestantów, którzy przez kilka godzin blokowali ruch w mieście stołecznym. Niestety, w czasie pokojowej demonstracji nie obyło się również bez niebezpiecznych zajść.

- Rzucano różnymi przedmiotami, atakowano się fizycznie, używano pirotechniki. Policjanci podjęli działania zapewniające bezpieczeństwo innych ludzi - można przeczytać w policyjnym  komunikacie.

Decyzja zapadła, pojawił się jasny komunikat. Zacznie się już w poniedziałek i obejmie całą Polskę, nie ma odwrotuDecyzja zapadła, pojawił się jasny komunikat. Zacznie się już w poniedziałek i obejmie całą Polskę, nie ma odwrotuCzytaj dalej

Grupa protestujących została zaatakowana przez agresywnych napastników m.in. w okolicach Ronda de Gaulle’a oraz na placu Zamkowym. Nagrania z ataków pojawiły się w sieci. Jedną z osób, które ucierpiały podczas szarpaniny z agresorami był Jan Śpiewak, przewodniczący stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa. Polityk udostępnił na swoim Twitterze film z ataku, a następnie pokazał obrażenia na swojej twarzy.

- Naziole rzucili się na pokojowych demonstrantów. Dostałem flarą w twarz - relacjonował Jan Śpiewak.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Policja znalazła przy zatrzymanych m.in. wyroby pirotechniczne oraz pałki teleskopowe

Poszkodowany został również poseł Koalicji Obywatelskiej i były szef MSW, Bartłomiej Sienkiewicz. Polityk rzucił się na pomoc atakowanym demonstrantom, podczas interwencji poselskiej został potraktowany gazem łzawiącym.

- Właśnie zostałem potraktowany gazem przy próbie interwencji poselskiej - grupa faszystów zaatakowała ludzi przy próbie oddzielenia faszystów oberwałem. [...] Podobno pokazała się informacja że dostałem gazem od policjantów. Stanowczo dementuję. Zostałem zaatakowany przez bojówki Kaczyńskiego, zwykłych nazioli kiedy im zastąpiłem drogę przy ich ataku - przekazał Bartłomiej Sienkiewicz.

- Na demonstrację na Rondzie de Gaulle’a w Warszawie wpadli naziole z gazem i płonącymi racami. Policja dojechała, ledwo ledwo na czas. Poseł Bartłomiej Sienkiewicz dostał gazem - informowała z kolei Urszula Zielińska, posłanka KO z partii Zielonych.

Dzisiaj grzeje: 1. Za wejście na cmentarz grożą horrendalne kary. Wiele osób nie ma pojęcia, posypią się mandaty

2. Zapadła kolejna decyzja w związku z Wszystkich Świętych. Premier potwierdza

3. Ksiądz znalazł sposób, jak obejść nakaz zamkniętych cmentarzy. Wywiesił na bramie zadziwiający napis

W czasie interwencji funkcjonariusze zatrzymali ponad 30 osób, m.in. ze środowiska pseudokibiców. Zostali oni przewiezieni do jednostek policyjnych w celu wykonania dalszych czynności procesowych. Służby wyjawiły również, co odnaleźli przy agresorach w czasie przeszukania.

- Przy zatrzymanych policjanci zabezpieczyli różnego rodzaju pałki, w tym teleskopowe, gazy obezwładniające, dużo wyrobów pirotechnicznych. Zdecydowane działania pododdziałów prewencji i policjantów po cywilnemu pozwoliły na skuteczne zapewnienie bezpieczeństwa w centrum miasta - przekazała warszawska policja.

przedmioty

Fot. policja

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na ponad 100-letnim grobie przez cały rok leżą patyki. Powód zupełnie inny, niż się wydaje
  2. Iga Świątek usłyszała radosną wiadomość. Gratulacje spływają ze wszystkich stron, wzruszający moment
  3. Krzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla Polaków
  4. Agnieszka Woźniak-Starak w żałobie, zalała się łzami. Opublikowała poruszający wpis: "Dziękuję, że byłeś przy mnie"
  5. Trwa walka o życie, sytuacja jest krytyczna. Widzowie TVN wstrzymali oddech, Anna Dymna poinformowała
  6. Netflix podrożał. Trzeba wydać dużo więcej pieniędzy
  7. Zostały Ci obierki po ziemniakach z obiadu? Nie wyrzucaj, zrobisz z nich obłędne frytki, będą prosić o więcej

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News