policja Jarosław Kaczyński
Twitter Michał Szymanderski-Pastryk
Joanna Szwalikowska - 30 Października 2020

Jarosław Kaczyński podjął decyzję. Policja i służby dostały pilne polecenie

Policja oraz służby dostały pilne polecenie. Decyzję wydał wicepremier ds. bezpieczeństwa państwa Jarosław Kaczyński oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Policja otrzymała wyraźne polecenie ze strony Jarosława Kaczyńskiego oraz Mariusz Kamińskiego. Podjęte zostaną działania, mające zapewnić większe bezpieczeństwo, wynika z informacji zebranych przez Wirtualną Polskę.

Decyzja zapadła, pojawił się jasny komunikat. Zacznie się już w poniedziałek i obejmie całą Polskę, nie ma odwrotuDecyzja zapadła, pojawił się jasny komunikat. Zacznie się już w poniedziałek i obejmie całą Polskę, nie ma odwrotuCzytaj dalej

Policja otrzymała wyraźne polecenie. Decyzja Jarosława Kaczyńskiego

Wicepremier ds. bezpieczeństwa państwa, Jarosław Kaczyński, a także minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński mieli wspólnie zadecydować o tym, by ochrona biur oraz domów polityków PiS została zwiększona. Wirtualna Polska ustaliła ze źródeł z okolic MSWiA, iż wiele przedstawicieli partii rządzącej ma otrzymywać pogróżki, a także ma być niepokojonych przez przeciwników rządu.

- Wśród demonstrantów nie brakuje osób agresywnych - przekazał Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rozmowie z Wirtualną Polską. Jeden z najbliższych współpracowników premiera został zapytany również o to, czy funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa zostaną wsparci przez policję w ochronie domu Mateusza Morawieckiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

- Mam apel do wszystkich protestujących - niech ten gniew, niech ta niechęć skupi się na mnie, na politykach, niech dotyka mnie, ale niech nie dotyka tych, których za dwa tygodnie może dotknąć, bo państwo protestujący zetkniecie się z jakimiś osobami starszymi, w autobusie, w domu, na spotkaniu i to może owocować dramatycznymi skutkami - mówił podczas czwartkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do antyrządowych protestów, jakie trwają w całej Polsce.

- Mam apel do wszystkich protestujących - niech ten gniew, niech ta niechęć skupi się na mnie, na politykach, niech dotyka mnie, ale niech nie dotyka tych, których za dwa tygodnie może dotknąć, bo państwo protestujący zetkniecie się z jakimiś osobami starszymi, w autobusie, w domu, na spotkaniu i to może owocować dramatycznymi skutkami - mówił Wirtualnej Polsce szef KPRM, nie odpowiadając wprost na pytanie o kwestię ochrony. Dworczyk w programie "Tłit" przyznał, iż "policja ma określoną strukturę zarządzania".

- Na poszczególnych jej poziomach są osoby, które wydają polecenia funkcjonariuszom. Jest oczywiste, że jeśli istnieje zagrożenie dla jakiegoś obywatela, polityka, i wiemy o tym zagrożeniu, to służby są zobowiązane do ochrony takiej osoby - tłumaczył szef Kancelarii Premiera w rozmowie z Wirtualną Polską.

Jak udało się dowiedzieć portalowi, Jarosław Kaczyński oraz Mariusz Kamiński podjęli decyzję o tym, by ochrona biur oraz domów polityków partii rządzącej została zwiększona przez funkcjonariuszy policji. Politycy mieliby dostawać pogróżki czy być niepokojonymi przez przeciwników rządu.

Według informacji, jakie udało się zebrać Wirtualnej Polsce, Jarosław Kaczyński miałby być pod ogromnym wrażeniem skali demonstracji, które zbierały się przed jego domem na Żoliborzu. Właśnie dlatego w okolicy posesji wicepremiera znajduje się stały nadzór policyjny.

Dzisiaj grzeje:

1. Za wejście na cmentarz grożą horrendalne kary. Wiele osób nie ma pojęcia, posypią się mandaty

2. Mało kto wiedział, wprowadzono jeszcze jeden zakaz. Widnieje w rozporządzeniu

3. Ksiądz znalazł sposób, jak obejść nakaz zamkniętych cmentarzy. Wywiesił na bramie zadziwiający napis

- Kaczyński uważa, że może dojść do próby linczu. Słyszał, jak potraktowano Krysię Pawłowicz [sędzię Trybunału Konstytucyjnego, a wcześniej posłankę PiS dop. red.] - miał przekazał jeden z polityków w rozmowie z Wirtualną Polską. O kwestię ochrony domu Jarosława Kaczyńskiego zapytany został również szef partii opozycyjnej.

Borys Budka zaapelował przede wszystkim o to, by protesty przebiegły w pokojowej atmosferze, podkreślając, iż jego zdaniem policja powinna dbać o bezpieczeństwo obywateli, a nie ochrony biur poselskich.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Na ponad 100-letnim grobie przez cały rok leżą patyki. Powód zupełnie inny, niż się wydaje
  3. Córka Adama Małysza przeraziła tysiące Polaków. Przerażające zdjęcia, wszystko specjalnie na dzisiejszą noc (FOTO)
  4. Policja pokazała, co znalazła przy zatrzymanych na wczorajszym strajku. Można było stracić życie
  5. Krzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla Polaków
  6. Agnieszka Woźniak-Starak w żałobie, zalała się łzami. Opublikowała poruszający wpis: "Dziękuję, że byłeś przy mnie"
  7. Jak ogromny jest wszechświat? Nagranie wyjaśnia, ciężko sobie wyobrazić
  8. Nic tak nie wzmacnia odporności jak surówka na bazie kiszonej kapusty i ogórków. 2 dodatkowe składniki i sos zapewniają jej wyjątkowy smak
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News