Policja rusza na ulice
twitter.com Polska Policja
Weronika Wasiak - 29 Października 2020

Jest potwierdzenie: policja rusza na ulice. Będą masowe kontrole

Policja natychmiast wkracza do akcji i wychodzi na ulice. Będą masowe kontrole, nie ma wątpliwości. Lepiej wiedzieć.

Policja w ostatnich dniach nie ma chwili wytchnienia, a wszystko przez trwające od tygodnia w całej Polsce protesty. Wszystko wskazuje, że to dopiero początek intensywnej pracy funkcjonariuszy. Do mediów dotarły najnowsze informacje w tej sprawie, nie ma wątpliwości. Setki mundurowych będzie przeprowadzać kontrole.

Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuNieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuCzytaj dalej

Policja wyjdzie na ulice, będą kontrole

Już za kilka dni Wszystkich Świętych. Chociaż jak dotąd nie zapadła decyzja w sprawie zamknięcia cmentarzy, Polacy nadal obawiają się, że to nastąpi, a oni nie będą mogli odwiedzić grobów bliskich. Tymczasem na antenie Polskiego Radia Kierowców słuchacze mogli dowiedzieć się, że choć w ostatnich dniach polskie drogi przepełnione są funkcjonariuszami policji, od 30 października będzie ich jeszcze więcej. Rusza bowiem akcja Znicz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Podróżujący od 30 października do najprawdopodobniej 2 lub 3 listopada powinni mieć tę informację na uwadze. Będą wzmożone kontrole. W tym roku, z uwagi na epidemię, stróże prawa będą też szczególnie zwracać uwagę na przestrzeganie panujących obostrzeń.

Przypomnijmy, że akcja znicz ma na celu zapobieganie wypadkom drogowym w czasie większego oblężenia na drogach. Funkcjonariusze będą nadzorować prędkość i sprawdzać trzeźwość kierowców. W tym czasie nietrudno o surowy mandat.

- Policja szykuje się do akcji Znicz. Od 30.10 na drogach pojawi się więcej patroli. Funkcjonariusze zapowiadają też kontrolę obostrzeń, np. zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, a także w aucie, w którym podróżują nie przebywające ze sobą na co dzień osoby. - czytamy na Twitterze Polskiego Radia Kierowców.

Warto wspomnieć, że w roku ubiegłym pierwszego dnia akcji znicz doszło do 75 wypadków, w których zginęły cztery osoby, a 92 zostały ranne. Z kolei następnego dnia odnotowano 51 wypadków, w których śmierć poniosły 2 osoby, a 74 doznały obrażenia.

Natomiast w ciągu tych dwóch dni mundurowi zatrzymali co najmniej 261 nietrzeźwych kierowców. Przedstawiane w ubiegłym roku, po okresie Wszystkich Świętych, statystyki najlepiej obrazują, jak ogromna jest skala wypadków w dniach świątecznych i okołoświątecznych.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. Wiemy, którzy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkoły. Minister edukacji potwierdza

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

Każdy kierowca powinien uważać na siebie i innych, zachować szczególną ostrożność i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zrobił sobie drzemkę w parku, nagle podszedł do niego gepard. Wszystko się nagrało
  2. Marcin Najman ruszył bronić Jasnej Góry. Obrona trwała krócej niż jego walki (WIDEO)
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Polska zablokowała debaty UE w sprawie sztucznej inteligencji. Kuriozalna sytuacja, wszystko przez jedno słowo
  7. Zaskakujący produkt, który może uchronić Twoje zdrowie. Zdrowszy od czosnku, ogórków kiszonych i zakwasu z buraków razem wziętych
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Polskie Radio Kierowców

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News