Porażające dane z Polski. Od początku wakacji życie straciło już 15 osób, każdego dnia nowe ofiary

Porażające dane z Polski. Od początku wakacji życie straciło już 15 osób, każdego dnia nowe ofiary Źródło: Pixabay arembowski

Policja opublikowała porażające dane na temat wypadków drogowych w Polsce. Od początku sezonu wakacyjnego zginęło już piętnaście osób. Każdego dnia przybywa nowych ofiar. Sytuacja jest bardzo poważna. Funkcjonariusze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie zasad związanych z bezpiecznym prowadzeniem pojazdów.

Miesiące wakacyjne są czasem, w którym na drogach zaczyna przybywać kierowców. Wynika to z faktu, że Polacy rozpoczynają wyjazdy urlopowe. Niestety, wakacyjna atmosfera sprzyja nierozważnym zachowaniom na drodze, co skutkuje wzmożoną ilością wypadków drogowych. Policja zdecydowała o zamieszczeniu na swojej stronie interaktywnej mapy, która każdego dnia będzie aktualizowana o nowe zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym. Mimo, że od rozpoczęcia sezonu minęło kilka dni, liczba ofiar już jest szokująco wysoka.

Policja poinformowała o ilości ofiar

Niestety, wielu kierowców nie przykłada wagi do kwestii bezpieczeństwa. Relaks i wakacyjny nastrój sprzyjają lekkomyślnym zachowaniom. Podczas ostatniej doby zginęło siedem osób. Ogólny bilans mówi o piętnastu ofiarach. Do tragicznych wypadków doszło w województwach: pomorskim, opolskim, śląskim, lubelskim i mazowieckim. Mapa opublikowana przez policjantów ma na celu podniesienie świadomości o skali fatalnych zdarzeń drogowych oraz skłonienie kierowców do refleksji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Każdy punkt na interaktywnej mapie jest upamiętnieniem ludzkiej tragedii. Wypadki, w których giną pasażerowie, mają różne powody - do kluczowych należą senność kierowcy, zmęczenie, brawura, przekraczanie prędkości i ignorowanie przepisów drogowych. W bieżącym roku do tragedii dochodziło najczęściej na skutek zderzenia pojazdów. Policja apeluje o zachowanie ostrożności, rozwagi i sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. Rozsądek pozwoli uniknąć powtórzenia tragicznego bilansu z 2019 roku i dramatycznych akcji służb ratunkowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Ważna zmiana w Biedronkach od 1 lipca. Klientów od środy czeka duża niespodzianka

2. Nieoczywiste objawy raka piersi. Nie wolno ich lekceważyć

Raport Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji mówi o 30 288 wypadkach drogowych, które wydarzyły się w poprzednim roku. Śmiertelność wynosiła 9,6%. To szokująco dużo. Najwięcej ofiar zanotowano w województwach kujawsko-pomorskim oraz podlaskim. Funkcjonariusze ostrzegają - w większości wypadków wina leży po stronie kierujących. Główną przyczyną było nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu. Rekordowymi miesiącami pod względem ofiar śmiertelnych na drogach był czas wakacji. W czerwcu zanotowano aż 9,9% wszystkich wypadków. Większość z nich wydarzyła się w piątki (15,8%). 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząsające, właśnie trwają poszukiwania klienta Biedronki. Wywołał ogromny skandal
  2. Tak wygląda dom Roberta Lewandowskiego. Fotografie gigantycznej posiadłości zwalają z nóg, niejeden mógłby się zgubić
  3. Skandal, członek komisji fałszował karty do głosowania. Wiadomo, komu chciał zaszkodzić
  4. Trąba powietrzna w polskiej miejscowości? Wstrząsające nagranie sprzed kilku godzin obiegło sieć
  5. Wydało się, cała prawda o Dagmarze Kaźmierskiej. Osoba z produkcji wszystko wygadała
  6. Skandal, pracownik komisji fałszował karty do głosowania. Wiemy, któremu kandydatowi chciał zaszkodzić

Źródło: Moto pl/Policja pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News