policja udostępnia portret pamięciowy
Policja
Bartłomiej Cieślak - 26 Maja 2020

Chciał oszukiwać "na policjanta", teraz jest poszukiwany. Policja prosi o pomoc

Policja z Rypina poszukuje mężczyzny, który oszukiwał metodą "na policjanta". Z tego też powodu funkcjonariusze udostępnili portret pamięciowy sprawcy i proszą o pomoc każdego, kto ma jakiekolwiek informacje o nim.

Policja informuje, że poszukiwany próbował wyłudzić od jednej z mieszkanek pomorskiego Rypina pieniądze. Zadzwonił do niej i, podając się za policjanta, poinformował ją, że jej syn potrącił kogoś na przejściu dla pieszych. Chciał 9 tysięcy Euro za wypuszczenie go z aresztu.

Dopiero, gdy przyszła pora przekazania pieniędzy, kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Nie przekazała mu pieniędzy, a mężczyzna uciekł. Policja sporządziła jego portret pamięciowy i prosi o pomoc w jego zlokalizowaniu.

Mężczyzna jest w wieku 30-40 lat, ma ok. 165 cm wzrostu i średniej budowy sylwetkę. Był ubrany w szarą czapkę z daszkiem i szarą kurtkę.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę na przedstawionym portrecie pamięciowym lub posiadają informacje na temat sprawcy, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami KPP Rypin pod numerem +47 753 92 44 oraz całodobowo pod numerem +47 753 92 00.

Obrazy Pikio

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News