Policja, starsza kobieta
Wirtualna Polska
Weronika Wasiak - 25 Października 2020

Szarpali i siłą wynieśli z kościoła starszą kobietę. Policja nie reagowała, dramatyczne nagranie

Policja nie zareagowała, gdy szarpano starszą kobietę. Zgromadzeni nie mogli uwierzyć własnym oczom, dramatyczne sceny w polskim mieście.

W miniony czwartek policja była zmuszona do podjęcia radykalnych kroków, gdy tłum protestujących zjawił się pod domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Użyto gazu, doszło do szarpaniny, a kilka osób zostało zatrzymanych. Największy dramat rozegrał się jednak w dużym mieście, gdy ofiarą ataku padła starsza kobieta.

Agnieszka Chylińska zdradziła smutną prawdę o chorobie dzieci. Poruszające wyznanie, nikt jej nie pomagaAgnieszka Chylińska zdradziła smutną prawdę o chorobie dzieci. Poruszające wyznanie, nikt jej nie pomagaCzytaj dalej

Szarpali bezbronną staruszkę. Policja nie reagowała

Wirtualna Polska udostępniał nagranie z protestów w Krakowie. Od 22 października w całym kraju trwają manifestacje ludzie sprzeciwiających się zakazowi aborcji. Kilkanaście tysięcy osób wykrzykuje hasła: "Je**ć PiS" i unosi transparenty z napisem m.in. "To jest wojna".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiSabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiCzytaj dalej

Sytuacja zagęszcza się coraz bardziej, a jak zapowiedziano, to dopiero początek - protesty mają trwać bowiem również w przyszłym tygodniu. Biorą w nich udział nie tylko młode kobiety walczące o swoje prawa, ale też mamy, mężowie czy osoby starsze.

W czasie manifestacji w Krakowie ofiarą stała się starsza kobieta, którą siłą wyprowadzono z kościoła św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Emerytka protestowała w pobliżu pomnika Jezusa, gdzie obecnych było kilkudziesięciu policjantów i narodowcy.

W pewnej chwili za plecami kobiety pojawił się "strażnik kościoła", który zerwał jej z ramion tęczową flagę, zgniótł i wyrzucił przed siebie. Jak możemy zobaczyć na filmie udostępnionym przez Wirtualną Polskę, staruszka momentalnie ruszyła w jego kierunku, domagając się zwrotu swojej własności. Mężczyzna jednak pozostawał głuchy.

Policjanci zamiast jednak zareagować na krzywdę wyrządzaną kobiecie pozostawali obojętni. Nagle jeden z funkcjonariuszy chwycił ją za rękę, siłą próbując odciągnąć ją od "strażnika kościoła".

Kobieta upadła na ziemię, a mundurowi nie reagowali. Na nagraniu słychać jedynie, jak jeden z policjantów wyraża zgodę na takie działania "straży kościoła".

Dzisiaj grzeje:

1. Bardzo przykre wieści o Bogumile Wander. Mąż podjął dramatyczną, ważną decyzję

2. Sprzed chwili: do mediów dotarła tragiczna wiadomość. Nie żyje, jego mieszkanie otoczono kordonem

3. Wiceminister ujawnił, co stanie się w połowie listopada. Wszystko poszło na żywo

Staruszka o własnych siłach starała się podnieść z siebie, a stojący obok nie funkcjonariusz zwrócił jej jedynie uwagę na to, że wstając, próbowała się go chwycić.

Najlepsze newsy dnia:

  1. PILNE: Śląsk. Owczarek pogryzł 9-letnią dziewczynkę na Śląsku
  2. Zbigniew Boniek zarażony koronawirusem. Wiemy, w jakim stanie jest prezes PZPN
  3. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile
  4. Ratownik medyczny nie mógł już dłużej. Zdradził, co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć
  5. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacje
  6. Pocztę Polską czeka cyfryzacja, a wraz z nią gigantyczna fala zwolnień. Zaskakujące doniesienia
  7. Eksperci biją na alarm. Jeśli gotujesz rosół na udkach z kurczaka, popełniasz olbrzymi błąd
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News