Policja poszukuje świadków
Komenda Powiatowa Policji w Będzinie
Irmina Jach - 24 Grudnia 2020

Wparowali do Żabki i do nieprzytomności pobili ekspedientkę. Policja prosi o pomoc w namierzeniu sprawców

Policja poszukuje dwóch mężczyzn, którzy w niedzielę 20 grudnia około godziny 23:05 pobili ekspedientkę sklepu Żabka w Psarach. Przestępcy wtargnęli do punktu i zabrali pieniądze z kasy. Według ustaleń śledczych porozumiewali się ze wschodnim akcentem.

Policja z Będzina (województwo śląskie) opublikowała w sieci nagranie ze sklepowego monitoringu. Dołączono do niego komunikat z prośbą o kontakt w przypadku rozpoznania mężczyzn, którzy zaatakowali sprzedawczynię.

Policja poszukuje sprawców rozboju

- Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców rozboju, prosimy o niezwłoczny kontakt z będzińskimi policjantami tel. (32) 36 80 266, (32) 36 80 255 lub z najbliższą jednostką policji pod numerami alarmowymi 112 i 997. Informacje można również przekazać za pomocą poczty elektronicznej dyzurny@bedzin.ka.policja.gov.pl oraz anonimowo za pomocą formularza "Powiadom nas" zamieszczonego stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Będzinie - napisano w informacji.

Do przestępstwa doszło w niedzielę 20 grudnia około godziny 23:05 w Psarach (powiat będziński) przy ulicy Wiejskiej. Mężczyźni napadli na 50-letnią ekspedientkę, kiedy zamykała sklep. Dotkliwie ją pobili i okradli kasę.

Na nagraniu widać, jak jeden z przestępców ciągnie nieprzytomną kasjerkę po podłodze. Kobieta trafiła do szpitala - jest w stanie ciężkim, ma bardzo poważne obrażenia całego ciała. Kluczowymi świadkami zdarzenia mogą być kierowcy.

Dojdzie do bardzo niepokojących scen? Jackowski powiedział, co wydarzy się w Polsce w SylwestraDojdzie do bardzo niepokojących scen? Jackowski powiedział, co wydarzy się w Polsce w SylwestraCzytaj dalej

- Będzińscy policjanci proszą także o kontakt osoby, które podróżowały ulicą Wiejską w Psarach w dniu 20 grudnia br. około godziny 23:00, a posiadają w samochodach video-rejestratory jazdy, które zarejestrowały przechodzących ulicą dwóch młodych mężczyzn - piszą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Mężczyźni mieli na sobie ubrania w ciemnych kolorach, zasłaniali twarze kapturami i maseczkami ochronnymi. Jeden z nich ubrany był w charakterystyczne, beżowe buty z czerwonymi sznurowadłami i kurtkę z pomarańczową lamówką w okolicach suwaka.

Przestępca, który okradał sklepową kasę, zadbał o zasłonięcie dłoni ciemnymi rękawiczkami. Drugi ze sprawców rozboju miał na sobie jasne spodnie z szerokimi nogawkami, białą maskę ochronną i bluzę z niebieskim kapturem.

Mundurowi poinformowali, że sprawcy napadu porozumiewali się ze wschodnim akcentem. Prawdopodobnie pochodzą z Rosji, Ukrainy lub Białorusi.

Nagranie można obejrzeć klikając tutaj. Jeśli rozpoznajesz mężczyzn, którzy dopuścili się rozboju, skontaktuj się z policją. Każda informacja lub nagranie z kamery samochodowej mogą okazać się na wagę złota.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

17-latek poślubił 51-letnią kobietę dwie dekady temu. Ich obecne wspólne zdjęcia dają do myślenia17-latek poślubił 51-letnią kobietę dwie dekady temu. Ich obecne wspólne zdjęcia dają do myśleniaCzytaj dalej

Źródło: KPP w Będzinie/o2.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News