To oni atakowali Marsz Równości w Białymstoku. Policja publikuje wizerunki sprawców!

To oni atakowali Marsz Równości w Białymstoku. Policja publikuje wizerunki sprawców! Źródło: screen youtube.com/Obywatele RP

Podczas pierwszego Marszu Równości w Białymstoku policja miała ręce pełne roboty. Teraz na stronie podlaskiej policji zostały pokazane wizerunki osób, które atakowały uczestników marszu. Służby proszą o pomoc w ich identyfikacji.

Podczas pierwszego Marszu Równości w Białymstoku doszło do licznych ataków na osoby biorące w nim udział. Odpowiedzialni za to są uczestnicy kontrmanifestacji, którzy dosłownie wyłapywali osoby mające na sobie tęczę lub niosące tęczowe flagi i biły je w biały dzień. Podobne akty przemocy widać na wielu nagraniach z tego wydarzenia, jak i to, że niektórzy kontrmanifestanci rzucali w uczestników marszu np. kostką brukową.

W wyniku całego zamieszania zostało aresztowanych ponad 20 osób, a policja dysponuje wizerunkiem kolejnych, których stara się teraz zidentyfikować. Jednak do tego potrzebna jest pomoc osób, które kojarzą mężczyzn przedstawionych na zdjęciach.

Policja poszukuje atakujących Marsz Równości

Nie powinno ulegać wątpliwości, że tego typu sytuacje, które widzieliśmy podczas Marszu Równości w Białymstoku, nigdy nie powinny mieć miejsca. 

Niestety, organizowana jest kolejna akcja mająca na celu zatrzymanie następnego Marszu Równości, który tym razem ma się odbyć w Płocku. Policja będzie musiała więc zmobilizować się w pełni, aby zapewnić uczestnikom bezpieczeństwo 10 sierpnia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dodatkowo funkcjonariusze poszukują kolejnych osób odpowiedzialnych i biorących udział w atakach na marsz w Białymstoku. Na stronie internetowej policji opublikowanych zostało łącznie 11 zdjęć. Jednocześnie funkcjonariusze proszą o pomoc w ich zidentyfikowaniu, celem zatrzymania oraz postawienia do odpowiedniej odpowiedzialności za ich czyny.

Całą akcją zajmuje się wydział do spraw wykroczeń, z którym można się skontaktować poprzez numer telefoniczny 85 670 38 80. Jeżeli ktoś rozpoznaje, któregoś z przedstawionych mężczyzn, to powinien jak najszybciej skontaktować się ze służbami.

Dzięki temu możliwe będzie zapobieganie kolejnym tego typu sytuacjom, ponieważ osoby chcące brać udział w podobnych akcjach dwa razy się zastanowią, jeżeli będą wiedzieć, co spotkało ich kolegów. Absolutnie nie można pozwolić, aby osoby odpowiedzialne za akty przemocy wobec uczestników Marszu Równości pozostawały bezkarne.

Wszystkie zdjęcia można zobaczyć tutaj.

Policja fot. podlaska.policja.gov.pl

Policja fot. podlaska.policja.gov.pl

  1. Polak pokrył tatuażami całe ciało. Potem się wykastrował. Jego wygląd przeraża
  2. Aktorka TVP przez lata była katowana przez męża. To znany i wpływowy mężczyzna. Piekło trwało 8 lat
  3. Media podały wiadomość, która będzie ogromnym ciosem dla fanów Anny Przybylskiej
  4. Niedźwiedź złamał mężczyźnie kręgosłup i trzymał jako zapas jedzenia. Po miesiącu znaleźli go myśliwi, zdjęcia przerażają
  5. Kiedy zobaczyli zaproszenia na ślub, włosy stanęły im dęba. Zaczyna się od: "Cześć, krzywy ryju", a potem jest tylko gorzej
  6. Nagła śmierć nastolatki na kolonii. Wiadomo, co wykazała sekcja zwłok
  7. Dziecko wpadło do studni i zaczęło walczyć o życie. Wtedy ojciec nie miał już wątpliwości

 

 

źródło: policja.gov.pl

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu