Policja szykuje szeroko zakrojoną akcję
Materiały policji
Konrad Karpiuk - 22 Lipca 2019

Policja zapowiada ostrą walkę w całej Polsce. Na celowniku może się znaleźć każdy z nas

Policja po udanych próbach z testowym zespołem specjalistycznym, postanowiła rozszerzyć realizowaną od 2018 roku akcję. Teraz specjalne jednostki powstaną w każdej komendzie wojewódzkiej. Każdy z nas może znaleźć się pod lupą nowej formacji.

Policja zaczyna podejmować zdecydowane działania przeciwko łamiącym prawo. Jedna, szczególna grupa, podpadła funkcjonariuszom najbardziej - należy do niej spora część mieszkańców Polski. Od teraz trzeba będzie wyjątkowo uważać.

Policja zapowiada ostrą walkę z łamiącymi przepisy

W październiku 2018 roku na mazowieckie drogi wyjechała brygada "SPEED", która specjalizowała się w walce z piratami drogowymi. Na celowniku formacji znaleźli się kierowcy przekraczający prędkość i notorycznie łamiący przepisy ruchu drogowego. W jednostce znajdują się nie tylko członkowie "drogówki", ale także policjanci kryminalni i specjalizujący się w cyberprzestępczości.

Bank Pekao wydaje pilne ostrzeżeniePilne ostrzeżenie dla klientów Banku Pekao. Możecie stracić wszystkie pieniądzeCzytaj dalej

Takie połączenie jest efektem wzrostu popularności wyścigów ulicznych w Warszawie. Od kiedy zamknięto tor na Żeraniu, spora grupa kierowców przeniosła się ze swoim wyścigowym hobby na ulice miasta. Mieszkańcy wieczorami narzekają na hałas oraz na samochody mknące drogami publicznymi z niebezpiecznymi prędkościami. Co więcej, wielu kierowców zamieszcza później swoje wyczyny w Internecie. Na nagraniach można było zauważyć wiele przypadków notorycznego łamania przepisów i stwarzania zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Funkcjonariusze jednostki zajmowali się nawet tymi filmami - namierzając i karząc ich autorów.

Nowe, specjalistyczne brygady powstaną w każdej wojewódzkiej komendzie policji

Jednostki "SPEED" na Mazowszu spisały się zgodnie z oczekiwaniami, z tego też powodu policja zdecydowała się na utworzenie jednostek na terenie całej Polski. Od teraz każde województwo będzie miała swój zespół zajmujący się piratami drogowymi i wyścigami ulicznymi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Żona WiśniewskiegoŻona Wiśniewskiego ukrywała to przed mediami. Szokujące fakty ujrzały światło dzienneCzytaj dalej

Policja apeluje o większą ostrożność i rozsądek na drogach. Brygada "SPEED" będzie bezwzględnie karać piratów drogowych, nie tylko tych, którzy nocami ścigają się po ulicach, ale i takich, którzy nie przestrzegają przepisów w biały dzień, a tych jest w naszym kraju wciąż wielu. Na stronie policji można przeczytać, czym będzie zajmować się specjalna jednostka.

- Ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz szczególnie niebezpiecznych wykroczeń [...], a także innych przestępstw i wykroczeń mających wpływ na zaistnienie wypadków drogowych. [...] Monitorowanie oraz analiza umieszczanych w Internecie nagrań (filmów) prezentujących notoryczne przekraczanie prędkości - czytamy na stronie.

Jednostka będzie korzystać z aut z wideo-rejestratorami, które będą nagrywać wykroczenia kierowców. Ponadto na ich wyposażeniu będą ręczne mierniki prędkości z funkcją wizualizacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarny aktor ma raka KRTANI! Kochany przez fanów artysta schudł do 40 kg i oddycha przez rurkę tracheotomijną
  2. Cała prawda o ojcu Beaty Szydło. Nie uwierzycie, co premier przeżyła w dzieciństwie. Codziennie drżała o jego życie
  3. Córka Marty Kaczyńskiej zamieściła w sieci pożegnalny wpis. Co się dzieje z nastolatką?!
  4. Niedźwiedź złamał mężczyźnie kręgosłup i trzymał jako zapas jedzenia. Po miesiącu znaleźli go myśliwi, zdjęcia przerażają
  5. Patomorfolodzy aż 5 godzin badali ciało Dawidka. Ich ustalenia są zatrważające, tak dokładnie zabił go tata
  6. Komendant Główny odkrywa w TVN nowe informacje ws. Dawidka. Serce rozpada się na milion kawałków
  7. Będą wyższe emerytury, ale trudno uwierzyć dla kogo. Wielu z was będzie wściekłych

Przepowiednie 2019Już niedługo w Polsce mają się dziać straszne rzeczy. Jasnowidz Jackowski nie może dłużej milczećCzytaj dalej

Źródło: Policja

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News