Pijany policjant zaczął strzelać, mieszkańcy polskiego miasta uciekali w popłochu

Pijany policjant zaczął strzelać, mieszkańcy polskiego miasta uciekali w popłochu Źródło: Pixabay.com arembowski

Policja rozpoczęła pościg samochodowy, w czasie akcji padły strzały. Jeden z funkcjonariuszy znajdował się pod wpływem alkoholu. Sprawą zajmie się prokuratura rejonowa. przekazano szokujące szczegóły.

Policja ruszyła na akcję, rozpoczął się pościg samochodowy. W trakcie zdarzenia jeden z funkcjonariuszy wyciągnął broń i zaczął strzelać, ludzie uciekali w popłochu. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, sprawą zajmie się prokuratura rejonowa w Wadowicach.

Policja prowadziła pościg, jeden z policjantów wyciągnął broń i zaczął strzelać

Do pościgu na południu kraju doszło we wtorek po południu. Funkcjonariusze służby kryminalnej próbowali zatrzymać do kontroli audi, którym podróżowały osoby podejrzewane o przestępstwa przeciwko mieniu. Kierujący pojazdem nie zareagował na wezwania do zatrzymania i zaczął uciekać drogą krajową nr 52 w kierunku Andrychowa.

- W Inwałdzie policjanci – wykorzystując swój radiowóz jako środek przymusu bezpośredniego - zatrzymali ścigany samochód. Osoby jadące audi zaczęły uciekać pieszo. Po krótkim pościgu, w trakcie którego policjanci oddali kilka strzałów ostrzegawczych, 32-letnia kobieta i dwaj mężczyźni w wieku 40 lat, zostali obezwładnieni i zatrzymani. Nikt nie doznał obrażeń ciała – informowała w środę rano Agnieszka Petek.

Policjant był pod wpływem alkoholu, rzecznik policji w Wadowicach potwierdziła doniesienia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Strzały oddał policjant, u którego wykryto obecność alkoholu we krwi podczas rutynowych badań po akcji. Informacje o pijanym funkcjonariuszu potwierdziła rzecznik wadowickiej policji mł. asp. Agnieszka Petek. Sprawa ma trafić do wadowickiej prokuratury rejonowej, wszczęto również procedurę wydalenia policjanta ze służby.

Dzisiaj grzeje: 1. Majdan przekazał nagłą wiadomość o małym Heniu. Wielu fanów rozbitych
2. Kaczyński szalał za nią w młodości, zachwycał jej urodą. Dzisiaj są po przeciwnych stronach barykady
3. Ponad 200 osób wysłanych na kwarantannę. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce

- We wtorek funkcjonariusz komendy powiatowej w Wadowicach stawił się do służby i zaraz po jej rozpoczęciu udał się na akcję. Po niej – zgodnie z procedurą – policjant został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wykazało ono, że jest pod działaniem alkoholu. Policjant został zawieszony w czynnościach służbowych. Wszczęte zostało wobec niego postępowanie dyscyplinarne oraz postępowanie administracyjne zmierzające do wydalenia ze służby – powiedziała Agnieszka Petek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Adam Małysz pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o sprawę życia i zdrowia
  2. Wizje Jackowskiego są straszne. Ale widok jego kuchni onieśmiela, klasa sama w sobie
  3. Koszmar, wiemy, którzy konkretnie emeryci mają stracić część pieniędzy. Wypłynęły szczegóły dotyczące tzw. czternastki
  4. Bardzo ważna wiadomość dla posiadaczy kart bankomatowych. Ogromna zmiana
  5. Zagrożenie jest bardzo duże, służby są w gotowości. Wizja jest druzgocąca
  6. GIS pilnie wycofuje olej. Pod żadnym pozorem go nie spożywaj, może być niebezpieczny

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News