Uwaga, niebawem będą masowo sprawdzać Polaków. Lepiej wiedzieć zanim policja nałoży wysoką karę

Uwaga, niebawem będą masowo sprawdzać Polaków. Lepiej wiedzieć zanim policja nałoży wysoką karę Źródło: pikio.pl

Policja otrzymała od ratusza prośbę o podjęcie interwencji, niedługo zatem spodziewać można się zwiększonej obecności funkcjonariuszy na ulicach. Kontrole będą mieć charakter masowy, zatem wiele Polaków może otrzymać wysoki mandat. Lepiej wiedzieć co zrobić, aby uniknąć takiej sytuacji, policja nie będzie dawać taryfy ulgowej.

Policja w związku z epidemią koronawirusa ma pełne ręce roboty. Na liście obowiązków funkcjonariuszy pojawiło się kilka nowych obowiązków i wszystko wskazuje na to, iż jeden z nich zostanie niedługo mocno zintensyfikowany. Masowe kontrole ruszyć mają już niedługo, wielu Polaków może zostać ukaranych wysokim mandatem.

Będą sprawdzać czy Polacy stosują się do nowego prawa, policja została poproszona o pomoc

Policja ma być pomocą dla stołecznego ratusza, który zdecydował się na ten krok ze względu ograniczeń prawnych. Mimo panującej epidemii koronawirusa, wciąż zauważa się osoby, które lekceważą prawo i rezygnują z zasłaniania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej. Chociaż większość respektuje przepisy, policja zajmie się tymi niesfornymi obywatelami narażającymi na niebezpieczeństwo siebie, ale przede wszystkim innych. Masowe kontrole przeprowadzane mają być głównie w pojazdach komunikacji miejskiej, ponieważ to właśnie tam problem wydaje się największy.

- Do tej pory Zarząd Transportu Miejskiego przeprowadził szereg akcji informacyjnych w formie plakatów [...], spotów [...] czy informacji głosowych przypominających o obowiązku zakrywania ust i nosa - przekazała rzeczniczka warszawskiego ZTM-u. Sekretarz miasta w odpowiedzi na interpelacje dwóch radnych odpowiedział, że działania zostały podjęte już wcześniej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ratusz zadba o większą ilość kontroli

Chociaż ratusz i policja podjęły kroki mające na celu dbanie o przestrzeganie nowych przepisów związanych z epidemią, to wciąż docierają informacje na temat osób, które świadomie rezygnują z zakrywania ust i nosa. Decyzja taka może zaowocować wysokim mandatem. Rzecznika ZTM przekazała, że problem pojawia się wtedy, gdy pasażer nie ma założonej maseczki czy przyłbicy, ponieważ pracownicy komunikacji miejskiej nie mają uprawnień do kontrolowania w tym aspekcie. Policja zabrała głos w tej sprawie.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, zacznie się już za kilka dni. Fatalna informacja dla wielu Polaków

2. Afera w Ministerstwie Zdrowia. Szumowski milczy

Funkcjonariusze codziennie podejmują podobne interwencje

- Podkreślić należy, że każdy sygnał pozwala na bardziej precyzyjne działania z naszej strony. A w tym przypadku zarówno stołecznej policji, miastu jak również MZA zależy na tym, by ograniczać rozprzestrzenianiu się wirusa - powiedział cytowany przez Polsat News nadkomisarz Sylwester Marczak, rzecznik stołecznej policji. Intensywność kontroli zapewne zostanie zwiększona, a stołeczni funkcjonariusze mogą przestać łagodnie traktować osoby odmawiające zakrycia ust oraz nosa w komunikacji miejskiej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media podały tragiczną wiadomość. Nie żyje Mikołaj Kubica
  2. Polacy spróbowali niemieckich pierogów i brakuje im słów. Obłędne nadzienie żywcem przenosi do nieba
  3. Monika Zamachowska zdruzgotana. Przekazała posępną wiadomość o swoim synu, współczujemy
  4. Miał tylko 7-miesięcy, umarł na rękach aktora. Synek Bartłomieja Topy zmarł przed laty na bardzo rzadką chorobę
  5. Katarzyna Pakosińska przekazała smutną wiadomość. Niestety, stało się
  6. Tragiczne wieści obiegły Polskę. Niestety, nie żyje Mikołaj Kubica

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News