Policja ostrzega Polaków
unsplash.com Glenn Carstens-Peters
Weronika Wasiak - 20 Października 2020

Pilny komunikat policji, każdy musi uważać. Wielu Polaków już gorzko pożałowało

Policja musiała natychmiast zareagować. Służby wydały pilny komunikat dla wszystkich Polaków. Wystarczy chwila nieuwagi, by paść ofiarą oszustów, sytuacja jest poważna.

Policja apeluje w sprawie wiadomości, jaka trafiła już do wielu osób i dociera do kolejnych. Każdy może wpaść w sidła oszustów! Ujawniono dokładną treść maila, jaki jest rozsyłany do Plaków. Każdy, kto go otrzymał pod żadnym pozorem nie powinien robić jednej ważnej rzeczy.

Z ostatniej chwili: Nie żyje Dariusz Gnatowski, Z ostatniej chwili: Nie żyje Dariusz Gnatowski, "Boczek" z KiepskichCzytaj dalej

Coraz więcej osób dostaje na internetową skrzynkę pocztową wiadomość rzekomo od policji.

- Mamy nadzieję, że w tym okresie covid-19 będzie bezpieczny i zdrowy. Informujemy, ze zostałeś zaproszony przez policję w związku z dochodzeniem ws. oszustwa bankowego. Szczegóły możesz znaleźć w załączonym dokumencie PDF. Niezastosowanie się do tego spowoduje aresztowanie i postępowanie karne. W razie potrzeby możesz przyjechać ze swoim prawnikiem - brzmi fragment maila.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Porzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuPorzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

Służby natychmiast zareagowała na fałszywe wiadomości i wystosowała do Polaków ważny apel. Funkcjonariusze zaznaczają, że policja nie wysyła żadnych maili i prosi, by absolutnie nie klikać w przesłane w nim linki i dokumenty PDF - w taki sposób cyberprzestępcy mogą zainfekować komputer złośliwym oprogramowaniem i wykraść dane osobowe.

Dzisiaj grzeje:

1. Premier Morawiecki zapowiedział kolejne obostrzenia. Wszystko zmieni się już za kilka dni

2. Doda pokazała dzidziusia, fani nie mogą uwierzyć własnym oczom, są zachwyceni. „Dużo zdrówka dla was”

3. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Niestety, zagrożone małe dzieci i wiele rodzin

Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji informuje, że służby pracują już nad ustaleniem tożsamości oszustów i prosi, by po otrzymaniu cytowanej wyżej wiadomości jak najszybciej skontaktować się z policją. Na Twitterze Polskiej Policji opublikowano również zdjęcie maila, jaki trafia na internetowe skrzynki odbiorcze Polaków.

Obrazy Pikio

Twitter.com Polska Policja

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z bólem serca oddał pitbulla do schroniska. Niewiarygodne, kto go do tego przymusił
  2. Córka Jarosława Bieniuka pokazała gorące zdjęcie z chłopakiem. Po chwili je usunęła, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Naukowcy odkryli tajemnicze sygnały z kosmosu. Zamarli, gdy odkryli jeden szczegół
  7. Na brzuszek pusty, placuszek z kapusty. Przepis bije na głowę placki ziemniaczane, niewiarygodna receptura
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News