Policja aresztowała porywacza
Pixabay/arembowski
Irmina Jach - 19 Maja 2020

Piotr L. chciał porwać 3-letnie dziecko i jego mamę. Kilka dni uciekał przed policją, znaleźli go w niebywałym miejscu

Policja z Pruszcza Gdańskiego aresztowała porywacza z Gołębiewa, który ukrywał się przez kilka dni. Próbował uprowadzić byłą partnerkę i ich 3-letniego synka. Funkcjonariusze znaleźli go w bardzo nietypowym miejscu.

W ubiegły czwartek w godzinach popołudniowych 24-letni Piotr L. odwiedził dom rodziców swojej byłej partnerki, Doroty. Między partnerami doszło do konfliktu. Agresywny mężczyzna zmusił kobietę, by wsiadła do prowadzonego przez niego samochodu razem z 3-letnim synkiem pary. Przerażona kobieta uległa woli porywacza. Udało jej się zaalarmować policję. Przyjazd patrolu spłoszył mężczyznę, który porzucił auto i uciekł. Kobiecie i dziecku nic się nie stało. Piotr L. ukrywał się przez kilka dni.

To nie jedyna tajemnicza akcja, z którą policja borykała się w ostatnim czasie.

Noworodek pogrzebPogrzeb noworodka znalezionego w sortowni śmieci. Bardzo smutny widok, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Policja interweniowała także w przeszłości

Piotr L. był już wcześniej karany za przestępstwo podobnego typu. Poprzednim razem próbował ograniczyć wolność partnerki oraz ich starszego syna. Także w tym przypadku kobieta poinformowała o zdarzeniu policję jeszcze w trakcie trwania awantury.

- Ten człowiek już raz porwał swoje dziecko. Po rozstaniu z byłą partnerką Dorotą coś złego musiało stać się w jego głowie. W sierpniu zeszłego roku nafaszerowany narkotykami ściągnął z rowerka starszego z ich synków i wpakował go do swojego auta. Przerażona matka chłopca zaalarmowała policję. Do akcji wkroczyła brygada antyterrorystyczna. Policyjni komandosi otoczyli auto, które stało w środku lasu. Przybył też negocjator - powiedziała babcia syna pary dziennikarzom "Faktu".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ślub szokująca prawdaPoślubił miłość swojego życia. Podczas nocy poślubnej odkrył porażającą prawdę, jej wyznanie go zdruzgotałoCzytaj dalej

Po tym zdarzeniu sąd skazał Piotra L. na 2 lata pozbawienia wolności i nałożył na niego zakaz zbliżania się do swojej byłej partnerki. Wyszedł na wolność po odbyciu kary aresztu, gdzie czekał na wyrok. Konsekwencje prawne nie powstrzymały go jednak przed ponownym popełnieniem przestępstwa.

- Policjanci z Pruszcza Gdańskiego, współdziałając z policjantami gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali mężczyznę, który kilka dni temu pozbawił wolności kobietę i dziecko - poinformowała wczoraj podkom. Renata Legawiec z pomorskiej policji.

Dzisiaj grzeje:

1. Od 20 maja obowiązuje nowy surowy zakaz. Dotknie kilka milionów Polaków

2. Wielki smutek w domu Marty Kaczyńskiej. Nastąpiło bolesne rozstanie

Policja zatrzymała porywacza w poniedziałkowy wieczór. Funkcjonariusze przybyli na miejsce, w którym ostatnio widziano poszukiwanego mężczyznę. Po przeszukaniu posesji okazało się, że 24-latek ukrywał się w skrzyni łóżka. Mężczyzna usłyszał zarzuty porwania oraz stosowania gróźb karalnych wobec poszkodowanej. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Miał tysiące partnerów. Według specjalistów mógł być pacjentem zero epidemii AIDS
  2. Wiemy, co oznaczała cieszynka Roberta Lewandowskiego. Piękny gest, należą się oklaski
  3. Wybuch w bloku w centralnej Polsce. Służby przekazały smutne informacje
  4. Przełom w walce z koronawirusem? Testy szczepionki na ludziach zakończyły się sukcesem
  5. Od 1 czerwca zniesiony zostanie ważny zakaz. Wspaniała wiadomość dla wielu osób
  6. Przenigdy nie kupuj chińskiego czosnku. Rozpoznasz, że nie jest z Polski po 3 ważnych szczegółach

Znaki zodiakuZnak zodiaku zdradza, jaką kobieta będzie mamą. Trzy znaki wyjątkowo nadają się do tej roliCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News