Podejrzewano ją o kradzież. Obok relikwiarza i kielichów mszalnych znaleziono narkotyki

Podejrzewano ją o kradzież. Obok relikwiarza i kielichów mszalnych znaleziono narkotyki Źródło: Pxhere/CC0 Public Domain

Policja bez żadnych wątpliwości zatrzymała kobietę, która była podejrzana o kradzież. Podczas czynności ich wzrok przykuły nie tylko kościelne przedmioty, lecz również narkotyki. Mieszkankę Wałbrzycha czeka nawet kilkanaście lat w więzieniu.

Policja z Wałbrzycha może dzień 11 września zapamiętać jako bardzo udany. W końcu aresztowali osobę, która była podejrzana o kradzież relikwiarza i kielichów z pobliskiego kościoła, a przy okazji znaleźli sporą ilość narkotyków. Dla złodziejki to już koniec łamania prawa.

Policja zatrzymała kobietę. W jej mieszkaniu znaleziono kościelne złota, motocyklowe akcesoria i narkotyki

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu mieli pełne ręce roboty. Zaskoczyli 22-letnią mieszkankę miasta wejściem do jej mieszkania z białego rana. Była podejrzewana o kradzież m.in. dwóch złotych kielichów mszalnych i relikwiarza. Przedmioty zaginęły 8 września z jednego z miejskich kościołów. Oprócz tego znaleziono coś jeszcze.

W ostatnim czasie jednemu z wałbrzyszan zaginął motocykl, kask i kufer. Kilka dni temu zgłosił sprawę na policję, a stratę kufra i kasku wycenił na 7,5 tysiąca złotych. Z kolei wartość jednośladu określił na 8 tysięcy złotych. Skradzione mienie zostało już zwrócone prawowitemu właścicielowi. Podczas dalszych przeszukiwań mieszkania znaleziono również narkotyki. Uwadze funkcjonariuszy przeczesujących mieszkanie w oczy rzuciły się woreczki z białym, podejrzanym proszkiem.

Kobiecie grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ


Technik kryminalistyki po przebadaniu substancji, jakie otrzymał do sprawdzenia, z całą pewnością stwierdził, że to amfetamina. Ze znalezionej ilości można było wykonać aż 400 handlowych porcji tej używki. To jednak nie koniec sukcesów wałbrzyskiej policji. Oprócz zatrzymanej kobiety, mundurowym udało się także doprowadzić na przesłuchanie 21-latka podejrzanego za kradzież z włamaniami. Wpadł przy okazji kontroli drogowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat polskiej piosenkarki. Jej kochanek popełnił samobójstwo, znaleziono go w wannie z workiem foliowym na głowie

2. Ciężarna panna młoda padła na ziemię tuż przed ołtarzem. Kiedy goście zrozumieli co naprawdę się stało, zaczęli płakać z rozpaczy i smutku

Wiadomo już, że po dokładnym przesłuchaniu zatrzymanej i przebadaniu zebranych dowodów, kobiecie może w sumie grozić nawet 10 lat więzienia. Tymczasowo została objęta dozorem policyjnym. Z kolei 21-latek może posiedzieć aż 15 lat, ponieważ wszystkie udowodnione mu wykroczenia popełnił w warunkach recydywy. On z kolei przez decyzję Sądu Rejonowego w Wałbrzychu został przewieziony na najbliższe 3 miesiące do Aresztu Śledczego w Świdnicy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Jest bardzo prosty sposób nawet na killka tysięcy złotych
  2. Wyłudzają miliony z 500 plus. Rekordzistka zgarnęła z programu drugą pensję
  3. Ojciec usłyszał dziwny dźwięk z pokoju dziecka. Gdy wszedł do środka, zamurowało go. Wszystko nagrał
  4. Nie żyje legendarna dziennikarka. Przegrała walkę z nowotworem
  5. Mężczyzna od dawna planuje idealne zaręczyny. Boi się, że jeden szczegół może zrujnować jego zamiary
  6. Dwa wypadki autokarów w Polsce. Oba były pełne małych dzieci

Źródło: Super Express

Następny artykuł