Paraliż policji w polskim mieście. Funkcjonariusze uziemieni przez koronawirusa

Paraliż policji w polskim mieście. Funkcjonariusze uziemieni przez koronawirusa Źródło: East News Xinhua News

Policja w polskim mieście została sparaliżowana. Prawie stu funkcjonariusz zostało objętych kwarantanną. Według nieoficjalnych informacji, wśród nich znajduje się także komendant i jego dwóch zastępców. Do tej niecodziennej sytuacji doszło w jednym z polskich miast. Wiadomość o kwarantannie przekazał Maciej Stęplewski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

W jednym z polskich miast policja spotkała się z wyjątkową sytuacją. Prawie stu funkcjonariuszy poddano kwarantannie. Według nieoficjalnych informacji, wśród nich znajduje się również komendant i jego dwóch zastępców. Przekierowano już policjantów z innych jednostek, aby zastąpili odizolowanych stróży prawa. Wiadomość tą przekazał dla PAP Maciej Stęplewski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Policja w Pruszczu Gdańskim została sparaliżowana. Do tej pory prawie stu policjantów nie jest w stanie wykonywać swoich obowiązków z powodu nałożonej na nich kwarantanny. Wśród nich znaleźć miał się także komendant i jego dwóch zastępców, ale oficjalnie jeszcze nie potwierdzono tych informacji. Polska policja podjęła już odpowiednie kroki w obliczu tej sytuacji kryzysowej. Odizolowanych funkcjonariuszy zastąpili policjanci z innych jednostek. O wszystkim poinformowała PAP, która otrzymała wiadomość od członka biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Macieja Stęplewskiego.

Policja w Pruszczu Gdańskim objęta kwarantanną

Policja w Pruszczu Gdańskim musiała podjąć specjalne kroki, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Kwarantannie poddano 75 funkcjonariuszy, wśród których znajdować się mogą komendant oraz jego dwóch zastępców. Jeden z policjantów zaraził się wirusem SARS-CoV-2 od członka swojej rodziny. Następnie odizolowano prawie stu stróży prawa, którzy mieli z nim kontakt.

Tymczasowo policja zdecydowała, że objętych kwarantanną funkcjonariuszy zastąpią policjanci z innych jednostek województwa Pomorskiego. Na całym Pomorzu potwierdzono obecność wirusa u ośmiu osób. Obecnie 11 osób poddano hospitalizacji, natomiast kwarantanna domowa dotyczy 671 mieszkańców. O sytuacji, w jakiej znalazła się policja w Pruszczu Gdańskim, poinformował Maciej Stęplewski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Policjant, który miał pozytywny wynik testu, zaraził się prawdopodobnie od członka najbliższej rodziny - podała PAP.

Dzisiaj grzeje: 1. Powiększyła się liczba zakażonych. Ministerstwo Zdrowia przekazało wiadomość z samego rana

2. Biedronka i Lidl dadzą premię pracującym podczas kwarantanny. Kwota wprawia w osłupienie, ryzykowalibyście?

Chociaż policja w Pruszczu Gdańskim znalazła się wyjątkowej sytuacji kryzysowej, szybko poradzono sobie z trudnościami. Funkcjonariusze, którzy mogli się zarazić koronawirusem, zostali odizolowani, a wsparcia udzielili policjanci z innych jednostek województwa pomorskiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szkoły będą zamknięte znacznie dłużej. Znamy konkretną datę
  2. Nie żyje były reprezentant Polski. Był prawdziwą legendą Ekstraklasy, oficjalny komunikat klubu
  3. Ważny apel polskich ratowników medycznych. Proszą tylko o jedną rzecz
  4. Koronawirus jest groźniejszy dla posiadaczy konkretnej grupy krwi? Niespodziewane odkrycie w Chinach
  5. Niewypowiedziana tragedia, nie żyje 27 osób. Chcieli się "ozdrowić" z koronawirusa znanym produktem
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

źródło: Gazeta Prawna

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News