Do sieci trafił kontrowersyjny apel polskiej policji dotyczący koronawirusa. Przecieramy oczy ze zdumienia

Do sieci trafił kontrowersyjny apel polskiej policji dotyczący koronawirusa. Przecieramy oczy ze zdumienia Źródło: pixabay arembowski

Policja na swoim facebookowym profilu wystosowała niecodzienny apel, który spotkał się z wieloma komentarzami ze strony internautów. Stróże prawa postanowili, że nie mają innej możliwości, niż podzielić się swoją prośbą z ogółem społeczeństwa.

Policja polska posiada swoje kanały w mediach społecznościowych i należy do tych formacji mundurowych, które bardzo chętnie ich używają. Tym razem jednak wprawiła wszystkich w osłupienie.

Policja jest bardzo aktywna w sieci

Policja polska jest bardzo aktywna na swoim facebookowym profilu. Prowadzi tam nie tylko akcje edukacyjne dla wszystkich zainteresowanych, ale przede wszystkim stara się ocieplać wizerunek policjanta. Tym razem jednak słowa jakie zostały opublikowane, mogą dla niektórych okazać się kontrowersyjne, jednak w większości opinii zebranych pod postem ludzie doceniają humorystyczną duszę administratora strony.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nietypowa prośba spowodowana epidemią

Policja w związku z panującą epidemią koronawirusa zyskała wiele dodatkowych obowiązków, które mocno obciążają formację, w której są duże braki kadrowe. Służby muszą reagować na sytuacje, które do tej pory nie występowały, a obowiązków podstawowych nie ubyło. We wpisie możemy przeczytać, że osoby, które planują popełnić jakieś przestępstwo lub czyny haniebne i niegodziwe proszone są, aby akurat w tym okresie tego nie robiły. Dzięki temu wspaniałomyślnemu powstrzymaniu się na przykład złodziei, osoby, które potrzebują pomocy w związku z infekcją COVID-19, będą mogły korzystać z pomocy oferowanej przez policjantów. Podkreślono, że obecny stan zagrożenia epidemiologicznego wywołał nieoczekiwaną panikę i pojawiła się w związku z tym dodatkowa praca, która pochłania dużo czasu.

Dzisiaj grzeje: 1. Ważny komunikat sanepidu. Pilne poszukiwania kobiet, których lekarz ma koronawirusa, duże niebezpieczeństwo

2. Polski minister zarażony koronawirusem czuje się gorzej. Znamy szczegóły

Współpraca mile widziana

Dalej w poście możemy przeczytać, że policjanci spodziewają się współpracy i zastosowania się do uprzejmej prośby. Z góry założono zrozumienie zaistniałej sytuacji, a administrator obiecał, że w oddzielnym poście poinformuje wszystkich zainteresowanych złoczyńców o tym, że można wrócić do łamania prawa. W komentarzach możemy znaleźć wiele zachwytów nad tą formą prowadzenia fanpage'a oraz doceniono zaprezentowane poczucie humoru. Całość postu została okraszona dziecięcym rysunkiem policjanta narysowanym przez ośmioletnią Madzię.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szkoły będą zamknięte znacznie dłużej. Znamy konkretną datę
  2. Nie żyje były reprezentant Polski. Był prawdziwą legendą Ekstraklasy, oficjalny komunikat klubu
  3. Do sieci trafił kontrowersyjny apel polskiej policji dotyczący koronawirusa. Przecieramy oczy ze zdumienia
  4. Smutek gwiazdora disco polo. Sytuacja jest tragiczna, zdjęcia mówią same za siebie
  5. Dramatyczne informacje z zachodniej Polski. Matka zabiła 2-letnie dziecko, zrobiła to w najgorszy sposób
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

Źródło: Onet kobieta

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News