Policja ostrzega Polaków
Pixabay Rupixon
Irmina Jach - 16 Października 2020

Pilny komunikat policji. Polacy muszą uważać, niebezpieczeństwo z niespodziewanej strony

Policja wydała pilny komunikat skierowany do wszystkich Polaków. Obywatele naszego kraju są w poważnym niebezpieczeństwie, mogą stracić wszystkie pieniądze. Oszuści opracowali nowy sposób na kradzież środków finansowych. Sytuacja jest bardzo poważna, trzeba mieć się na baczności. Wiemy, jak uniknąć przykrych konsekwencji.

Policja opublikowała na swojej stronie internetowej komunikat, z którego treścią powinni zapoznać się wszyscy Polacy. Oszuści opracowali nową metodę, której ofiarami codziennie pada wielu obywateli naszego kraju. Stosując się do wskazówek przestępców, bardzo łatwo utracić majątek całego życia.

Właśnie pod osłoną nocy zapadła ostateczna decyzja dot. zakazów dla PolakówWłaśnie pod osłoną nocy zapadła ostateczna decyzja dot. zakazów dla PolakówCzytaj dalej

Policja ostrzega przed oszustwami internetowymi

Policja z z zamojskiej komendy otrzymała przed kilkoma dniami zgłoszenie dotyczące wyjątkowo perfidnego oszustwa dokonanego za pomocą popularnego komunikatora społecznościowego. Osiemnastoletnia zgłaszająca poinformowała funkcjonariuszy, że anonimowa włamała się na jej konto na popularnym portalu, po czym wysłała do jej znajomych wiadomości z prośbą o pomoc w dokonaniu płatności kodem BLIK za zamówienie w internetowym w sklepie. Dwoje nastolatków, którzy zareagowali i podali przestępcy kody, stracili po 200 złotych. Procedery tego typu są w ostatnim czasie wyjątkowo popularne, dlatego warto mieć się na baczności.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

- Proceder oszustw na BLIK staje się co raz bardziej popularny. Oszuści włamują się na konto społecznościowe i podszywają się pod osobę znajomą. Następnie wysyłają wiadomość, że pilnie potrzebują finansowego wsparcia. Obiecują zwrot pieniędzy. Zazwyczaj nie proszą o duże kwoty. Proponują łatwy sposób przelania wskazanej kwoty - wystarczy zalogować się do swojego banku i w aplikacji wygenerować kod do płatności telefonem i przesłać go podszywającemu się pod znajomego oszustowi. Przekazany kod wystarczy aby natychmiast wypłacił pieniądze z bankomatu. Przestrzegamy przed oszustami działającymi taką metodą. W przypadku otrzymania prośby o pożyczkę nie należy działać pochopnie i w emocjach. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zawsze należy sprawdzić czy osoba, która do nas napisała rzeczywiście potrzebuje naszej pomocy. Najlepiej jest do tej osoby po prostu zadzwonić. Pamiętajmy, że nie należy nikomu udostępniać danych do logowania na konta bankowe, jak również przekazywać obcym osobom kodów do płatności mobilnych - napisała policja w komunikacie.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagła decyzja polskiego kościoła. Wszystko odwołano, nikt nie spodziewał się identycznego rozstrzygnięcia

2. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski wzięli ślub. Mamy piękne zdjęcie zakochanych, pokazali obrączki

3. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany polski polityk. Polskę obiegła tragiczna wiadomość

By uchronić siebie i bliskich przed kradzieżą, należy zadbać o bezpieczeństwo kont w serwisach społecznościowych. Podstawowym błędem ofiar jest stosowanie tego samego hasła i loginu na różnych stronach, w tym w sklepach internetowych, które często nie są wystarczająco zabezpieczone przez wyciekiem danych. Ponadto należy stosować trudne do odgadnięcia hasła i korzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego na Facebooku i Instagramie. Dzięki tej opcji każde zalogowanie na nowym komputerze będzie wymagało podania kodu sms. Tylko w ten sposób można powstrzymać przestępców, którzy działają z wykorzystaniem metody na BLIK.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Już dawno mogłeś mieć COVID-19. Podano 7 objawów, nie tylko utrata smaku
  2. Ministerstwo Sportu podjęło decyzję w sprawie COVID-19. Chodzi o obiekty sportowe, wiemy, kto będzie mógł korzystać
  3. Oficjalnie: ogromne zmiany w całej Polsce. Premier Morawiecki podjął kluczowe decyzje
  4. Niestety, koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Właśnie zmieniono kluczowe wytyczne
  5. 45-letnia Polka ostrzega przed koronawirusem. Ujawniła okropne powikłania, dramatyczny apel
  6. Usłyszał 130 zarzutów za nielegalny handel grami. Polakowi grozi gigantyczna kara
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Dobre Programy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News