Zobaczył pijanego kierowcę, chciał go powstrzymać. Szybko okazało się, że złapał policjanta

Zobaczył pijanego kierowcę, chciał go powstrzymać. Szybko okazało się, że złapał policjanta Źródło: Pexels/energepic

Policja musiała zatrzymać własnego funkcjonariusza, po tym jak obywatel powstrzymał go przed dalszym prowadzeniem auta pod wpływem alkoholu. Sprawcę czekają poważne konsekwencje.

Policja dyscyplinarnie zwolni swojego funkcjonariusza po tym, jak prowadził pod wpływem alkoholu. Gdy mieszkaniec Łaz (województwo śląskie) dokonywał obywatelskiego zatrzymania, nawet nie zdawał sobie sprawy, że właśnie powstrzymał przedstawiciela służb mundurowych.

Policja zatrzymała własnego funkcjonariusza, kiedy ten prowadził pod wpływem alkoholu

Do incydentu doszło w poniedziałkowe popołudnie. Dyżurny z pobliskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego obywatela, który zatrzymał właśnie pijanego kierowcę. Prowadzący miał jechać całą szerokością ulicy szkolnej w Łazach, co jasno miało świadczyć o tym, że nie jest on w stanie prowadzić pojazdu z powodu upojenia alkoholowego. Dyżurny skontaktował się z pobliskim patrolem, który ruszył na miejsce.

-  Okazało się, że jest to 40-letni policjant, pracujący w komendzie w Zawierciu, przebywający od kilku dni na urlopie. Na miejscu zdarzenia obecny był prokurator. Funkcjonariuszowi pobrano krew do badań i zatrzymano w policyjnym areszcie - informował Andrzej Świeboda z Komendy Powiatowej Policji z Zawiercia.

Policjant zostanie wydalony ze służby w trybie dyscyplinarnym

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W momencie zatrzymania funkcjonariusz nie był na służbie, ale mimo to nie uniknie konsekwencji. 40-letni pijany kierowca miał już 12-letnie doświadczenie w służbach mundurowych, pracował w wydziale kryminalnym w Zawierciu. Obecnie zawieszono go w czynnościach służbowych, rozpoczęto także procedurę dyscyplinarnego zwolnienia, która będzie oznaczać m.in. utratę części świadczenia emerytalnego, które przysługuje pracującym w służbach mundurowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Krystyna Loska dziś. Nie uwierzycie jak wygląda legendarna spikerka. Ma 82 lata
2. Roksana Węgiel pokazała się na scenie w kombinezonie tak obcisłym, że wszyscy mogli dokładnie obejrzeć jej pupę. Przesadziła?

- W policji nie ma miejsca dla osób, które łamią prawo. Każda tego typu sytuacja będzie od razu badana, a sprawcy mogą spodziewać się surowych konsekwencji - zapowiadał Andrzej Świeboda.

Najlepsze newsy dnia:

  1. REWOLUCJA w kodeksie pracy 2020. Te zawody dostaną podwyżki po kilkaset złotych
  2. Gwiazda TVN przeżyła horror. To, co robił jej ojciec jest straszne
  3. Samotny tata nie radził sobie z włosami małej córki. Wtedy podjął krok, o którym w życiu nikt by nie pomyślał
  4. Poszła z kotem do weterynarza, bo co miesiąc rodził młode. Jego diagnoza zwaliła ją z nóg
  5. Oświadczał się swojej dziewczynie. Wtedy wyznała mu tajemnicę, którą ukrywała przed nim od 15 lat, a jego aż zatkało

Źródło: TVN

Następny artykuł