policja zabójca Polaka pilne poszukiwania
Polizeipräsidium Trier (Materiały policyjne)
Joanna Szwalikowska - 16 Września 2020

Policja szuka zabójcy Polaka. Jego ciało znaleziono w niemieckim lesie

Policja pilnie poszukuje zabójcy Polaka, którego ciało zostało odnalezione w niemieckim lesie. Mężczyzna został zamordowany w bardzo brutalny sposób, po czym jego zwłoki ukryto. Zamordowanym był 46-letni mężczyzny pochodzący z Gdańska. Policja wyznaczyła nagrodę za odnalezienie sprawcy zbrodni.

Policja wyznaczyła nagrodę dla osób, które będą w stanie pomóc w ujęciu sprawcy zbrodni sprzed 26 lat. 3 marca 1994 roku trzech pracowników leśnych odnalazło w lesie zwłoki. Dopiero teraz kryminalnym udało się jednak ustalić tożsamość ofiary. Jak się okazało, zamordowany to Polak pochodzący z Gdańska. Jego ciało znajdowało się w pobliżu Idar-Oberstein, poinformował Polsat News.

Tomasz Komenda po raz kolejny usłyszał wiele gorzkich słówDzieje się najgorsze. Chodzi o Tomka Komendę, nagle koszmar powróciłCzytaj dalej

Policja wyznaczyła nagrodę dla osoby, która pomoże ująć sprawcę zabójstwa sprzed 26 lat

Pracownicy leśni natrafili na ciało kilkaset metrów od Georg-Weierbach, na przedmieściach Idar-Oberstein w Nadrenii-Palatynacie, przekazał Polsat News. Ciało zamordowanego mężczyzny było zapakowane w śpiwór Bundeswehry oraz niebieskie worki na śmieci. Jak potwierdzili śledczy, mężczyzna był ofiarą bardzo brutalnej zbrodni, czego dowodem miały być liczne obrażenia na ciele. Do zabójstwa miał dojść pomiędzy październikiem 1993 a marcem 1994 roku.

Niemiecka policja prowadził śledztwo na szeroką skalę, niestety mimo tego nie była w stanie ustalić tożsamości ofiary. niedawno nastąpił przełom, dzięki któremu udało się ustalić, że był nim wówczas 46-letni Ryszard Gorczyca. Do 1989 roku mężczyzna mieszkał w Gdańsku, później przeprowadził się z rodziną w okolice Idar-Oberstein.

Ryszard Gorczyca miał ok. 168 cm wzrostu, do 55 kg, włosy w kolorze ciemnego blondu, czasami nosił również brodę. Na ciele miał cztery tatuaże: krzyż z promieniami na piersi, twarz diabła z przekłutym sztyletem po zewnętrznej stronie lewego przedramienia, po wewnętrznej znajdował się miecz z wężem owiniętym wokół i napisem "Love", z kolei na lewym ramieniu miał tatuaż z głową kobiety.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aktorka mimo upływu lat nadal zachwyca swoim wyglądemPamiętacie Dr Quinn? Aktorka ma już 69 lat, ciężko uwierzyć jak wyglądaCzytaj dalej

W chwili śmierci mężczyzna był ubrany w ciemne, sztruksowe spodnie, beżowe podkolanówki, jasną koszulę z długimi rękawami oraz czarne buty. Znajdowała się przy nim również zielona kamizelka bez rękawów. W pobliżu miejsca, w którym zostały odnalezione zwłoki, znalazły się również dwie łopaty, które prawdopodobnie zostały użyte do ukrycia ciała.

Według dotychczasowych ustaleń, mężczyzna nie zginął w miejscu odnalezienia ciała, lecz zostało ono przetransportowane do lasu. W ukrycie zwłok prawdopodobnie zaangażowały się co najmniej dwie osoby. Śledczy wyznaczyli nagrodę w wysokości 5 tysięcy euro za przekazanie istotnych informacji, które miałyby się przyczynić do zatrzymania sprawców zbrodni sprzed 26 lat.

Dzisiaj grzeje:

1. Już wiemy, co dalej ze ślubami i weselami. Zapadła decyzja potwierdzona przez Kościół

2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

3. Polacy powinni się już przygotować. Meteorolodzy nie mają wątpliwości, chodzi o najbliższą zimę

Informacje można przekazać telefoniczne pod numerem 0651/9779-2480, mailowo na adres kdtrier.hinweisaufnahme@polizei.rlp.de. Jeśli ktoś chciałby przekazać informacje anonimowo, może to zrobić pod specjalnym "telefonem zaufania" - 0152/28854968. Nagroda również może zostać odebrana przy zachowaniu poufności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Tomasz Komenda powinien wrócić do więzienia". Niewyobrażalnie przykre słowa matki zamordowanej
  2. Niemieckiego U-Boota zatopił kaloryfer czy morski potwór? Nieprawdopodobna relacja kapitana
  3. Zapytali ministra zdrowia o zamknięcie szkół. Podał konkretny termin
  4. Śmierć nadeszła nagle, 3 córki osierocone. Aktorka uwielbiana z "M jak miłość" i "BrzydUli" pogrążona w żałobie
  5. Popularne leki wycofane z aptek w całej Polsce. Jeśli je masz, natychmiast je wyrzuć
  6. Niestety, mamy fatalne wiadomości. Dziś ostatni dzień, pojawiły się niepokojące ostrzeżenia

Psychotest z obrazkiemCo zobaczyłeś na obrazku jako pierwsze? Szybki psychotest obnaży twoje największe lękiCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News