Z ostatniej chwili: Policja informuje, kim jest mężczyzna aresztowany za zamordowanie 10-latki. Mają twarde dowody na jego winę

Z ostatniej chwili: Policja informuje, kim jest mężczyzna aresztowany za zamordowanie 10-latki. Mają twarde dowody na jego winę Źródło: .

Policja poinformowała Polaków o zatrzymaniu mężczyzny oskarżonego o zabójstwo 10-latki. Przedstawione zostały również dowody na winę zatrzymanego. Funkcjonariusze twierdzą, że są one wystarczające do zatrzymania.

Policja przekonywała, że w sprawie zabójstwo 10-latki w Mrowinach działać będzie bardzo sprawnie, by udało się jak najszybciej zatrzymać mężczyznę, który jest odpowiedzialny za straszliwy czyn. Teraz przedstawiciele służb przedstawiają dowody, które mają potwierdzić, że zatrzymany człowiek jest tym, który odpowiadał za makabryczne zabójstwo.

- Policjanci od samego początku wytypowali jednego mężczyznę. Ma 22 lata. Weryfikacja zebranego materiału pozwoliła, by tego mężczyznę dzisiaj zatrzymać - mówi rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka, który dodaje również, że policja zgromadziła już wszelkie dowody. Funkcjonariusz przedstawił część z nich mediom.

Policja przedstawia dowody w sprawie zabójstwa 10-latki

Informacje o możliwym zatrzymaniu mężczyzny ukazały się kilka godzin temu, lecz oficjalnie potwierdził je dopiero Zbigniew Ziobro. Teraz policjanci ujawniają dowody i informacje na temat sprawcy makabrycznego czynu. Z pewnością przerażą one bardzo wielu Polaków, którzy od kilku dni żyli sprawą zamordowanej 10-latki. Wygląda na to, że mieszkańcy pobliskich miejscowości nie musza już obawiać ewentualnych, kolejnych ataków.

- Mężczyzna został zatrzymany na terenie województwa dolnośląskiego i jest jego mieszkańcem. Jesteśmy przekonani, że to jest sprawca - twierdzi Mariusz Ciarka, wskazując, że policja ma pewność w tej sprawie. 

Policja przekonuje o zatrzymaniu winnego za morderstwo

- Zatrzymany pozostaje w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury. Jesteśmy przekonani, że zostaną mu postawione zarzuty. To była okrutna zbrodnia. Ofierze zadano kilkanaście ciosów ostrym narzędziem. Komendant Główny Policji nie kazał szczędzić sił i środków. Współpraca z prokuraturą układała się wzorowo - stwierdził mężczyzna.

- Jest on zamieszkały poza powiatem świdnickim. Najlepsi dolnośląscy policjanci i prokuratorzy pracowali dzień i noc od czwartku. Dostaliśmy setki informacji od mieszkańców, za co serdecznie dziękujemy - mówił Mariusz Ciarka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Ten mężczyzna nie ma żadnego związku z innymi zatrzymaniami. Mamy materiał dowodowy, który wskazuje na to, że jest on sprawcą. W tej chwili dokonujemy czynności zmierzających do przesłuchania i postawienia zarzutów - dodał Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Babcia Michalina robi niewyobrażalne rzeczy "zarezerwowane" dla młodych. Mają zastrzeżenia do jej pasji
  2. Rodzina królewska będzie musiała się z tego tłumaczyć. Książę spowodował kolizję drogową i uciekł z miejsca zdarzenia
  3. Za kulisami TVP Kurdej-Szatan potraktowana w najgorszy możliwy sposób. To koniec kariery gwiazdy w mediach publicznych?
  4. Iwona zorganizowała kultowe wiejskie wesele. Od przyjaciół z miasta usłyszała tak przykre słowa, że aż boli na samą myśl

źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News