Nagła akcja policji w kościele. Wkroczyli podczas mszy

Nagła akcja policji w kościele. Wkroczyli podczas mszy Źródło: Mateus Campos Felipe Unsplash.com

Policja wkroczyła do kościoła w trakcie trwania nabożeństwa. Nikt nie mógł przypuszczać, że świątynia stanie się miejscem brawurowego zatrzymania, a gdyby nie czujność jednego z wiernych, śledczy do tej pory nie mogliby pochwalić się złapaniem mężczyzny. Wiadomości, jakie obiegły media, są zaskakujące.

Policja zdecydowała się na szybkie działanie. Funkcjonariusze jednak nie chcieli przeszkadzać w nabożeństwie, dlatego cała akcja została przeprowadzona w wyjątkowo delikatny sposób. W jednym z polskich miast doszło do scen niczym z hollywodzkiego filmu.

Policja zatrzymała wiernego w czasie trwania mszy

Policja w Sosnowcu może pochwalić się wyjątkowo nietypową akcją. Jak podaje Wirtualna Polska, w czasie trwania nabożeństwa policjant przebywający na mszy zwrócił uwagę na innego mężczyznę zasiadającego w ławach świątyni. Szybko rozpoznał w nim poszukiwanego przestępcę i niewiele myśląc zgłosił ten fakt swoim kolegom z posterunku. Według wiadomości przekazanych przez śledczych z Sosnowca, policjant pracujący w zespole poszukiwań nie miał wątpliwości, że razem z nim w kościele znajduje się sprawca pobicia ze skutkiem śmiertelnym poszukiwany listem gończym. Natychmiast rozpoczęła się akcja, musiała być ona jednak przeprowadzona w wyjątkowo delikatny sposób. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nie można było przewidzieć jak zachowa się poszukiwany mężczyzna

Policja zdecydowała się zatrzymać poszukiwanego od kwietnia 44-latka w trakcie trwania mszy. Konieczne było jednak zachowanie specjalnych środków ostrożności, tak by nie stworzyć bezpośredniego zagrożenia życia dla innych wiernych biorących udział w niedzielnym nabożeństwie.

- Postępując ostrożnie, tak, by nie doprowadzić do spowodowania zagrożenia dla uczestników mszy, oraz by nie zakłócać jej przebiegu, dyskretnie powiadomił policjantów, którzy przyjechali na miejsce i udzielili mu wsparcia. Podczas czynności mężczyzna nie stawiał oporu, więc zatrzymanie nie wzbudziło zainteresowania uczestników liturgii - przeczytać można na stronie internetowej sosnowieckiej policji. Mężczyzna uchylał się od odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Jest zupełnie inaczej, niż wszyscy myśleli

2. Wideo - Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Autobus wjechał wprost pod lokomotywę

3. Mamy potwierdzenie, koniec obostrzeń już 19 września. Wielu Polaków odetchnie z ulgą

Poszedł do kościoła, a z niego trafił za kratki

Mężczyzna liczył zapewne, że w kościele nie musi obawiać się wymiaru sprawiedliwości, lecz na szczęście dzięki czujności funkcjonariusza udało się go zatrzymać. W związku z wyrokiem wydanym w jego sprawie, 44-latek trafi teraz za kratki. Jak podaje policja w Sosnowcu, poszukiwany listem gończym wystawionym przez Sąd Okręgowy w Katowicach, trafił już do aresztu. Stamtąd przetransportowany zostanie do zakładu penitencjarnego, gdzie spędzi najbliższe trzy lata. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. W "Wiadomościach" TVP znowu szykany. Nie ma końca w szczuciu na mniejszości, brak słów
  2. Dziwne dźwięki po niewidocznej części Księżyca. Ogromna tajemnica NASA
  3. Wielka gwiazda przeżywa ogromny dramat. Kilka godzin temu zmarła jej córka
  4. Ogromny niepokój o zdrowie papieża Franciszka. Pojawiły się poważne obawy
  5. Większość Polaków używa go przynajmniej raz w tygodniu. Nie wiedzą, że jest groźną trucizną
  6. Lara Gessler podzieliła się radosną informacją i pokazała intymne zdjęcie. Na reakcję jej mamy nie trzeba było długo czekać

Źródło: Wirtualna Polska / Śląska Policja 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News