Pilna akcja służb, na ulice wyjdą tysiące policjantów. Co się dzieje?

Pilna akcja służb, na ulice wyjdą tysiące policjantów. Co się dzieje? Źródło: Pixabay arembowski

Policja już wkrótce rozpocznie akcję na polskich ulicach. Z doniesień, które pojawiły się w polskich mediach, wynika, że na drogach pojawi się tysiące mundurowych. Niestety, kierowcy nie będą mogli liczyć na wyrozumiałość funkcjonariuszy organów ścigania. Mogą posypać się liczne mandaty. Wiemy, co się dzieje.

Policja włączyła się w ogólnoeuropejskie działania, na skutek których tysiące funkcjonariuszy pojawi się na ulicach w całym kraju. To wiadomość, której nie mogą przegapić osoby zmotoryzowane. Lekkomyślność może skończyć się wysokim mandatem. Należy zachować wzmożoną uwagę.

Policja wkrótce pojawi się na polskich drogach

Od najbliższej środy, 16 września, polska policja będzie prowadzić akcję EDWARD 2020. To ogólnoeuropejska inicjatywa, która potrwa do wtorku, 22 września. Funkcjonariusze poszczególnych państw Europy zadbają o bezpieczeństwo kierowców. Wbrew pozorom, nazwa inicjatywy nie ma swoich korzeni w indeksie imion. To akronim od słów "European Day Wihtout A Road Death", czyli Europejskiego Dnia Bez Śmiertelnego Wypadku Drogowego. Wzmożone kontrole mają ograniczyć liczbę tragicznych zdarzeń, do których dochodziło także w ostatnich dniach. Czego należy się spodziewać?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- W piątek 18 września w ramach akcji EDWARD prowadzona będzie akcja kaskadowego pomiaru prędkości. Poszczególne komendy same zdecydują jednak o stopniu zaangażowania w akcję w zależności od swoich możliwości. Ze względu na stan epidemii sytuacja może być więc różna - przekazał Radosław Opas z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w rozmowie z dziennikarzami portalu Autokult.pl.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, wprowadzono pilny zakaz. Wszystko zacznie się już w poniedziałek o 8 rano

2. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba

3. Kancelaria Premiera potwierdziła fantastyczne wieści. Wielu Polaków zaciera ręce

To pierwsza szeroko zakrojona, ogólnopolska akcja pomiaru drogowego, którą policja będzie realizowała w bieżącym roku. Wzmożone patrole drogówki mają być receptą na szybkie ukaranie najbardziej zatwardziałych piratów drogowych. Mundurowi będą mierzyć prędkość na relatywnie krótkich odcinkach. Kierowcy, którzy zwalniają tylko w momencie, gdy zauważą radiowóz, mogą więc wpaść w poważne tarapaty. Nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego może skutkować otrzymaniem nie jednego, a dwóch mandatów, co z pewnością odbije się zarówno na portfelu brawurowego kierowcy, jak i na stanie punktów karnych. Warto zachować rozwagę - nie tylko podczas trwania akcji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Operatorzy nie zdążyli dobiec, gdy prowadzący prosił o pomoc. "Pytanie na śniadanie" ma na swoim koncie więcej wpadek
  2. Tak wyglądają Niemcy. Chcą, żeby w Polsce było identycznie
  3. Zenek Martyniuk w podręcznikach szkolnych? Nie żartujemy, dotarliśmy do zdjęć
  4. Do tej pory milczała. Przyszła żona Tomasza Komendy w końcu wyjawiła prawdę
  5. Ludzie musieli uciekać z mieszkań, służby pilnie przystąpiły do działania. Ogromna katastrofa spadła w nocy na miasto za granicą
  6. Cudowny przepis na rozpływające się w ustach kanie w majonezowej panierce. Nawet schabowe nie mają z nimi szans

Źródło: Autokult

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News