Bohaterski czyn polskiego policjanta. Reagował błyskawicznie, udało mu się uratować życie 71-latka
Konrad Karpiuk - 13 Grudnia 2019

Bohaterski czyn polskiego policjanta. Reagował błyskawicznie, udało mu się uratować życie 71-latka

Policja musi być dumna ze swojego funkcjonariusza. W trakcie służby, policjant dowiedział się, że starszy mężczyzna jest w sytuacji zagrożenia życia. Dzięki szybkiej reakcji, udało mu się go uratować.

Choć polska policja często jest krytykowana, nie można odmówić jej tego, że w formacji znajduje się mnóstwo funkcjonariuszy, którzy wydają się wręcz powołani do tej pracy. Takie wnioski można wysnuć, obserwując to, co ostatnio zrobił jeden policjant.

Natychmiastowa reakcja policjanta, uratował człowieka

W środę 11 grudnia, około godziny 10:00, na komendę policji w Legionowie dotarło niepokojące zgłoszenie. Poinformowano w nim policjantów, że starszy mężczyzna jest w sytuacji zagrożenia życia i potrzebna jest szybka interwencja. Na miejsce wysłano dzielnicowego, którego reakcja była błyskawiczna.

[view-post id=397789]

Gdy funkcjonariusz dotarł na miejsce, odnalazł 71-latka. Był on w lokalizacji, w której często przesiadują bezdomni i jednym z nich najprawdopodobniej był właśnie 71-latek. Starszy mężczyzna leżał na bardzo prowizorycznym posłaniu, nie miał koca, przykryty był jedynie kurtką. Godziny na mrozie sprawiły, że był już wyziębiony i znacznie osłabiony.

Policja wystosowała ważny apel do Polaków

Dzielnicowy, gdy zastał mężczyznę, sprawdził jego stan. Wtedy uświadomił sobie, że musi działać szybko. Natychmiast wezwał na miejsce ratowników medycznych. Przyjechała karetka pogotowia, która zabrała 71-latka do szpitala. Dzięki szybkiej reakcji policjanta oraz zgłoszeniu mieszkańca, udało się uratować życie człowieka.

Dzisiaj grzeje: 1. 7-latka dała pracownikowi stacji benzynowej liścik i uciekła. Gdy go przeczytał od razu zadzwonił na policję
2. TVN podaje wyniki sekcji zwłok 5 nastolatków z lubuskiego. Wstrząsające doniesienia

Niedawno Rządowa Centrum Bezpieczeństwa (RCB) wydało apel do Polaków, aby zwracali uwagę na osoby bezdomne i samotne, którym grozi zamarznięcie. Sprawa jednak nie dotyczy jedynie bezdomnych, bo zamarznięcie grozi również osobom starszym i będącym pod wpływem alkoholu, które szybciej tracą ciepło. Policja apeluje, żebyśmy widząc osoby, które mogą zamarzać, jak najszybciej powiadamiali o tym służby porządkowe.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skandaliczne nagranie SOP w sieci. "Z drogi polskie ch***y! Szlachta jedzie"
  2. W niedzielę zakupów nie zrobisz już nigdzie. Nowy zakaz handlu wykończy nawet Żabkę
  3. Śniadanie, które spala tłuszcz, obniża cholesterol i daje zastrzyk energii na cały dzień. Pokochasz je
  4. Chwilę przed śmiercią nastolatkowie opublikowali w sieci porażający film. Policja dokonała w aucie ścinającego z nóg odkrycia
  5. Do 18-letniego Marcela C. dotarło, że zabił rodziców i braciszka. Wstrząsające wydarzenia w areszcie

NoworodekNoworodek urodził się wyglądając jak lalka z porcelany. Widząc jak się zmieniła przez 5 lat, żuchwa opada do samej ziemiCzytaj dalej

Źródło: Gazeta Powiatowa

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News