Policja aresztowała 8-latka. Matka chce pozwać mundurowych

Policja aresztowała 8-latka. Matka chce pozwać mundurowych Źródło: YouTube CBS This Morning

Policja ze Stanów Zjednoczonych dopuściła się karygodnych czynów. Światowe media poinformowały, że doszło do skandalicznego aresztowania ośmioletniego chłopczyka. Matka dziecka jest zdruzgotana, zamierza pozwać funkcjonariuszy organów ścigania. Trudno uwierzyć w to, co się wydarzyło. Zatrzymanie chłopca zostało uwiecznione na nagraniu, które obiegło media.

Policja ze Stanów Zjednoczonych zdecydowała się na aresztowanie ośmioletniego chłopca, który zaatakował swoją nauczycielkę. Kobieta zwróciła dziecku uwagę, że źle siedzi przy ławce. Gdy nie posłuchało jej próśb, usiłowała je zmusić. Uczeń prosił nauczycielkę, by go nie dotykała. Groził jej również, że zostanie pobita przez jego matkę. Po chwili uderzył pracownicę szkoły w klatkę piersiową. Mimo że nie odniosła obrażeń, postanowiła powiadomić o sprawie policję.

Policja aresztowała ośmioletniego chłopca

Na nagraniu opublikowanym w serwisie YouTube przez kanał CBS This Morning, można zobaczyć cały proces aresztowania ośmiolatka. Kamera uchwyciła wstrząsające sceny. Policjanci próbowali zakuć w kajdanki chłopczyka, który zanosił się głośnym płaczem. Te okazały się jednak być zbyt duże, by unieruchomić rączki dziecka. Dwóch rosłych mężczyzn zmusiło ucznia szkoły podstawowej, by oparł się o szafę. Maluch został potraktowany jak prawdziwy przestępca. Funkcjonariusze tłumaczyli mu, że popełnił poważny błąd i wkrótce trafi do więzienia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Matka, Bianca DiGennaro, twierdzi, że po zajściu uwiecznionym na nagraniu, jej dziecko zostało odwiezione do aresztu, gdzie pobrano od niego odciski palców, próbkę DNA oraz zrobiono mu zdjęcie. Ośmiolatek usłyszał także zarzut pobicia. Kobieta utrzymuje, że nie bez znaczenia jest fakt, że syn pochodzi w połowie z afroamerykańskiej rodziny. Szef policji w Key West, Sean Brandenburg, broni swoich pracowników, mówiąc, że postępowali zgodnie z przyjętymi procedurami. Prokuratura, która zajmowała się sprawą pobicia zdecydowała o wycofaniu zarzutów ze względu a zdiagnozowany u chłopca zespół nadpobudliwości ADHD oraz inne problemy psychiczne.

Dzisiaj grzeje: 1. Rząd szykuje zmiany. Wielu z nas straci pieniądze

2. Ogłoszono poważne zmiany w szkolnictwie. Wszyscy uczniowie będą się musieli dostosować

3. Smutna wiadomość o mężu Grażyny Torbickiej. Przesyłamy wyrazy współczucia

Pozew, który matka chłopca skierowała do sądu, ma na celu zmianę szkodliwych procedur, na skutek których dzieci w wieku jej syna może spotkać podobna trauma. Sprawą zdecydował się zająć znany prawnik, Ben Crump, który reprezentuje również rodzinę zamordowanego przez policję George'a Floyda. Mężczyzna zginął w maju bieżącego roku w Minneapolis. Jego śmierć była przyczyną zamieszek i protestów obywateli Stanów Zjednoczonych, którzy posługiwali się słynnym już hasłem "Black Live Mattter".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ile zarabia się w kościele? Pensje kościelnych, gosposi i organistów zwalają z nóg
  2. Sanepid pilnie poszukuje osób w czterech miastach. Mieli kontakt z chorym
  3. Agata Duda zostawiła tylko jedną wiadomość. Nie tak miało być, wielu jest zawiedzionych
  4. Dotarliśmy do rodziny, która brała udział w programie „Nasz nowy dom”. Wyznali wszystkie tajemnice
  5. Dziennikarka "Dzień Dobry TVN" prowadziła jeden z najbardziej żenujących odcinków programu w historii. Teraz po raz kolejny wkłada kij w mrowisko

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News