Dramatyczne wydarzenia przy bulwarze Kaczyńskich. Policja podjęła natychmiastową akcję

Dramatyczne wydarzenia przy bulwarze Kaczyńskich. Policja podjęła natychmiastową akcję

W miniony weekend policja we Wrocławiu została wezwana do wyjątkowo dramatycznego zdarzenia przy bulwarze Kaczyńskich. Groźna sytuacja miała miejsce w samym centrum miasta, a funkcjonariusze po dotarciu na miejsce niezwłocznie podjęli akcję ratunkową. Konieczne było wezwanie innych służb, tak aby poszkodowana osoba mogła zostać przetransportowana do szpitala.

Policja przekazała informacje na temat wyjątkowo poważnej akcji, w jakiej brali udział wrocławscy policjanci. Pomoc przyszła w ostatniej chwili, a sama akcja nie należała do najłatwiejszych. Udostępniono zdjęcia z przeprowadzonych działań.

Policja we Wrocławiu została wezwana do pilnego zdarzenia nad Odrą

Policja w sobotę 8 sierpnia nad ranem otrzymała informację o tonącej w Odrze kobiecie. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce. Dyżurny postanowił wysłać na pomoc motorówki wrocławskiego wodnego komisariatu. Według zgłoszenia kobieta topiła się w okolicach bulwaru Kaczyńskich. Według przekazanych przez media oraz służby informacji policja przybyła na miejsce w ostatniej chwili - konieczne było przeprowadzenie reanimacji, gdyż stwierdzono zatrzymanie funkcji życiowych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Poproszono o wsparcie straż oraz WOPR

Do akcji ratunkowej na Odrze szybko zaangażowano również wrocławskich strażaków oraz ratowników WOPR. Policja dotarła do topiącej się kobiety w ostatniej chwili, ponieważ zaczęła już bezwładnie zanurzać się pod taflą wody. Kobieta nie miała już siły dłużej walczyć o utrzymanie się na powierzchni.

- Znajdowała się ona już pod taflą wody, kiedy funkcjonariusz zeskoczył z motorówki, by udzielić pomocy. Nieprzytomną reanimowano, a następnie po odzyskaniu czynności życiowych przekazano zespołowi pogotowia ratunkowego - poinformowano w komunikacie zamieszczonym przez Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu. W transporcie na brzeg pomagała straż oraz WOPR.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje polski polityk. Był swoistym symbolem

2. Myślała, że na nosie ma zwykłą krostkę. Niestety był to pierwszy objaw strasznej choroby

3. Wszystko trwało moment, nagrania porażają. Nie żyje co najmniej 7 osób, w tym niemowlę

Kobieta trafiła do szpitala

Policja przekazała, że po przeprowadzeniu reanimacji udało się przywrócić funkcje życiowe u kobiety, która zaczęła nawet porozumiewać się z funkcjonariuszami. Po wydobyciu jej na brzeg, niezwłocznie przetransportowano ją do szpitala. Nie przekazano informacji, w jakim stanie obecnie znajduje się kobieta. Policja jednak nie przestaje ostrzegać i alarmować na temat zachowywania zasad bezpieczeństwa nad wodą. Po każdym weekendzie odnotowuje się kolejne zgony w wyniku utonięć. Tegoroczne wakacje mają wyjątkowo tragiczną statystykę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kolejne obostrzenia w Polsce. Ministerstwo Zdrowia zabrało głos, podano ważną datę
  2. Spod ziemi było słychać paniczny pisk. Znalezisko zmroziło krew w żyłach
  3. Ludzie rzucili się na siebie. Goście chrzcin pobili się z gośćmi poprawin weselnych
  4. Sanepid alarmuje. Zakażony ksiądz rozdawał komunię, wierni poszukiwani
  5. PKO BP wprowadziło bardzo ważną zmianę. Każdy klient powinien ją poznać, aby wiedzieć, jak postępować

Źródło: o2 / SuperExpress

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News