Metody "na wnuczka" i "na policjanta" zbierają swoje żniwo. Wyłudzono prawie milion złotych

Metody "na wnuczka" i "na policjanta" zbierają swoje żniwo. Wyłudzono prawie milion złotych Źródło: Pixabay/geralt

Policja zatrzymuje coraz więcej osób, które okradają osoby starsze metodą "na wnuczka" lub "na policjanta". Statystyki są porażające. Kwoty, które wyłudzono w taki sposób, przyprawiają o zawrót głowy.

Policja zatrzymuje coraz więcej osób, które okradają osoby starsze metodą "na wnuczka" lub "na policjanta". Złodzieje, którzy prowadzą tego typu działalność, żerują na łatwowierności seniorów, którzy bardzo często martwią się o los swoich wnucząt lub też nie podejrzewają, że osoba w mundurze policjanta mogłaby ich oszukać.

Statystyki mówią jednak same za siebie. Co roku przybywa osób, które padły ofiarą tego typu przestępczej działalności. W ostatnim czasie do sądu wpłynął akt oskarżenia. 11 osób oszukało łącznie 45 seniorów, którzy, niczego nieświadomi, oddali im swoje pieniądze. Łączna kwota, którą wyłudzono, przyprawia o zawrót głowy.

Policja zatrzymuje coraz więcej osób, które oszukują seniorów. Złodzieje z Poznania wyłudzili prawie milion złotych

Do poznańskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 11 osobom, które od rudnia 2016 roku do marca 2018 roku wyłudzały pieniądze od osób starszych. Ofiarami padło aż 45 osób, od których złodzieje wyłudzili prawie milion złotych. 

- Dzwonili do losowo wybranych osób podając się za policjanta, członka rodziny lub pracownika banku prosili o pomoc finansową dla najbliższych, które rzekomo miały spowodować wypadek drogowy albo mieć problemy finansowe, które muszą być natychmiast rozwiązane - opisywał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Trudno uwierzyć, że złodziejom udało się wyłudzić aż taką kwotę. Już wkrótce odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ich działalność była doskonale zorganizowana. Policja w końcu wpadła na trop

Złodzieje podawali się za kurierów i w ten sposób odbierali pieniądze od niczego nieświadomych emerytów. Ich działania były dokładnie skoordynowane:

- Sprawcy działali w różnych konfiguracjach w ramach doskonale zorganizowanej grupy, w której każdy z nich miał ściśle określone zadania. Jeden wykonywał telefon, inny odbierał pieniądze od pokrzywdzonych, które następnie przekazywał kolejnej osobie - poinformował prokurator.

Jak się okazuje, działalność przestępcza była dla oskarżonych stałym źródłem dochodów. Policja w końcu wpadła na ich trop i już wkrótce poniosą karę za swoje postępowanie.

  1. Danuta Wałęsa ZMIAŻDŻYŁA Jarosława Kaczyńskiego. Dosłownie zrównała go z ziemią, była BEZLITOSNA. Jej słowa wbiją was w fotel!
  2. Ujawniono SEKRET Joanny Liszowskiej. Miała ROMANS z 16 lat starszym aktorem. Znacie go ze "Świata wg Kiepskich"
  3. Trąby powietrzne znowu przejdą przez Polskę, ale to nie wszystko. Pilne ostrzeżenia RCB dla całego kraju
  4. Najbrzydsze paznokcie hybrydowe w 2019 roku? "Dzieło" tej kosmetyczki doprowadziło klientkę do łez rozpaczy
  5. Michał Szpak w końcu znalazł drugą połówkę. To intymne zdjęcie z partnerką ujawnia wszystko
  6. Księżna Kate powiedziała wszystko nt. czwartej ciąży. Reakcja Williama zwala z nóg

źródło: RMF24

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu