Policja się mobilizuje
Twitter Wiadomości Blisko Ciebie24
Irmina Jach - 10 Listopada 2020

Wielka mobilizacja policji, główne siły skierowane w jedno miejsce. Zacznie się już jutro

Policja mobilizuje swoje główne siły w jednym z polskich miast. Służby mundurowe otrzymały niezwykle ważny rozkaz, którego realizacja będzie kluczowa dla mieszkańców miejscowości. Akcja, do której przygotowują się funkcjonariusze, rozpocznie się już w środę, 11 listopada. Wiemy, co się wydarzy.

Policja już wkrótce pojawi się na ulicach Warszawy, by chronić mieszkańców przed ewentualnymi skutkami jutrzejszych demonstracji narodowców. Wiemy, co będzie się działo.

Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 11 listopada. Zła wiadomość dla wielu PolakówMamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 11 listopada. Zła wiadomość dla wielu PolakówCzytaj dalej

Policja mobilizuje wszystkie siły w Warszawie

Już w środę, 11 listopada, w związku z obchodami Święta Niepodległości, około trzech tysięcy policjantów będzie zabezpieczać Warszawę. Główne siły służb mundurowych mobilizowane są w celu kontroli nad demonstracjami środowisk narodowych, które zapowiedziały, że w związku z zakazem marszu, przejadą samochodami ulicami stolicy.

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, przed kilkoma dniami oznajmił, że z uwagi na negatywną opinię sanepidu Marsz Niepodległości nie może się odbyć. Decyzja motywowana jest niestabilną sytuacją epidemiologiczną na Mazowszu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Wydarzenie jest zgłoszone, więc jako miasto możemy podjąć kroki. W pandemii, gdy mamy negatywną opinię sanepidu, zawsze zakazujemy zgromadzeń i do tej pory sądy te zakazy podtrzymywały. Wyjaśniam też, że w sytuacji wydarzeń spontanicznych rozwiązać je może Policja, nie urząd - napisał Rafał Trzaskowski w swoich mediach społecznościowych.

Policja bierze pod uwagę kilka scenariuszy rozwoju sytuacji. Przewiduje się między innymi spontaniczny pieszy marsz ulicami Warszawy. Funkcjonariusze nie chcą jednak ujawnić żadnych szczegółów dotyczących przygotować na tę ewentualność.

Przejazd samochodowy, który został zapowiedziany przez prezesa Ruchu Narodowego, Roberta Winnickiego, nie może być traktowany jako zgromadzenie, dlatego nie podlega takim samym zasadom, jak pieszy marsz. Nie może być "rajdem", gdyż nie został formalnie zgłoszony w ten sposób.

Jedyną reakcją, na jaką może pozwolić sobie policja, jest więc karanie mandatami za wykroczenia drogowe w przypadku, gdy dojdzie na przykład do tamowaniu ruchu. Jeśli natomiast odbędzie się przemarsz, na skutek którego przejazd zostanie zablokowany, mundurowi mają obowiązek odblokowania go.

- Musimy brać pod uwagę atmosferę, która ostatnio panuje w kraju - skomentował jeden z rozmówców RMF24.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Nie żyje wybitny polski aktor. Zagrał słynną rolę w "Vabanku"

2. Święta Bożego Narodzenia tylko w gronie najbliższych i z krewnymi pierwszego stopnia. Zalecenie dla obywateli wydał zagraniczny rząd

3. Najczęstszy objaw Covid-19. Ma go nawet 70% zakażonych, bardzo przykre

- Sąd II instancji oddalił zażalenie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości na postanowienie sądu I instancji utrzymujące decyzję prezydenta Warszawy o zakazie organizacji marszu planowanego na 11 listopada - mówił wczoraj pełnomocnik stowarzyszenia, mecenas Adam Janus, dodając, że organizacja złoży w tej sprawie skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Policja musi dołożyć wszelkich starań, by jutrzejsze obchody Święta Niepodległości przebiegły bez problemów i zagrożenia sanitarnego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dlaczego pies liże po twarzy? 5 nieoczywistych powodów, powinieneś wiedzieć
  2. Anna Lewandowska szczerze o spaniu z Robertem Lewandowskim. Pomaga im jeden, tajemniczy sprzęt
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Wybitne odkrycie rzuca nowe światło na historię ludzkości. Człowiek ewoluował w zaskakujący sposób
  7. Po 59 latach małżeństwa został wdowcem. Jego słowa skierowane do zmarłej żony doprowadzają do łez

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: eOstroleka

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News