Policja błaga o pomoc, szukają kilku mężczyzn. Dopuścili się karygodnego czynu w samym sercu polskiego miasta

Policja błaga o pomoc, szukają kilku mężczyzn. Dopuścili się karygodnego czynu w samym sercu polskiego miasta Źródło: Pixabay

Policja poszukuje obecnie siedmiu mężczyzn, którzy w samym centrum Torunia dopuścili się bezlitosnego pobicia. Czyn grupy mieszkańców skomentował już prezydent miasta. Służby w tym czasie proszą o pomoc w ujęciu sprawców.

Policja, posługując się ujęciami z nagrań miejskiego monitoringu, opublikowała wizerunki mężczyzn, którzy na toruńskiej starówce w nocy z soboty na niedzielę (ok. godz. 1:30) zaatakowali i brutalnie pobili pięciu obcokrajowców. Początkowo była mowa o dwóch napastnikach. Obecnie wiemy już, że było ich aż siedmiu. Ofiary są obywatelami Białorusi, Rosji oraz Ukrainy. Jedną z nich jest repatriantem.

Policja prosi o pomoc z odnalezieniu sprawców

- Nie mieli żadnych skrupułów, aby bić dziewczynę. Kolega, który jest Polakiem z repatriacji, ma pęknięcie kości czaszki, ale na szczęście nie jest to aż tak poważne. Zaatakowano nas pod hasłami „Polska dla Polaków” i „Je**ć Ukraińców”. Dodam, że Ukraińcami były jedynie dwie osoby z pięciu. Najbardziej przeraziła mnie bierność ludzi, którzy nie reagowali i obojętnie mijali nas, obserwując zaistniałą sytuację. Napastnicy zdążyli nas zaatakować, odejść i jeszcze raz wrócić, rzucając się na nas z pięściami - opisał zdarzenie jeden z pobitych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Miejscowi funkcjonariusze proszą o pomoc we wskazaniu personaliów sprawców. Osoby, które mają jakiekolwiek informacje na ich temat, powinny zgłosić się do jednego z toruńskich komisariatów. W ten sposób mogą przyczynić się do szybkiego odnalezienia i zatrzymania napastników.

Komentarz prezydenta Torunia

Wstrząsające zajście skomentował już prezydent miasta. Michał Zaleski opublikował na Facebooku krótki wpis, w którym nie stronił od mocnych słów. W stanowczy sposób potępił atak oraz podobne do niego działania.

Dzisiaj grzeje: 1. Pokazali, jak wygląda samolot po wyjściu niektórych pasażerów. Tragedia, gorzej niż w chlewie [FOTO]
2. Wiadomość przekazała rodzina. Nie żyje uwielbiany aktor, Polacy pokochali go za serial na Polsacie

- Niedzielne zajście na toruńskiej starówce to akt bandytyzmu i skrajnie nienawistnego postępowania, dla którego nie może być akceptacji. Ja z całą stanowczością potępiam takie zachowania! Jednocześnie apeluję, aby osoby, które są świadkami tego typu zdarzeń, natychmiast zawiadamiały właściwe instytucje i służby. Liczę na to, że policja szybko ustali tożsamość sprawców, a sąd ich przykładne ukarze. Zero tolerancji dla bandytów! - napisał Zaleski.

Poniżej publikujemy wizerunki agresorów, udostępnione przez toruńską policję:

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jest nagranie. Biedronka w polskiej miejscowości przyłapana na największej ściemie
  2. Emerytura stażowa coraz bardziej realna. Tysiące Polaków skończy pracować w wieku 53 lat
  3. Zamówił deser w restauracji. Gdy zobaczył, co kelner napisał na paragonie, zamarł
  4. Dopiero teraz ujawniono dramatyczne szczegóły choroby Tomasza Lisa. Smutne słowa, ciężko powstrzymać łzy
  5. Media właśnie obiegły informacje o nagłej śmierci. Wielka strata, wszyscy mieli nadzieję

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News