Zabił rowerzystę i uciekł. Policja wyznaczyła dużą nagrodę za pomoc w znalezieniu sprawcy

Zabił rowerzystę i uciekł. Policja wyznaczyła dużą nagrodę za pomoc w znalezieniu sprawcy Źródło: .

Policja wyznaczyła dużą nagrodę dla osoby, która pomoże w ustaleniu tożsamości sprawcy tragicznego wypadku. Potrącony przez samochód rowerzysta zmarł, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia i nie udzielił mu pomocy.

Policja wyznaczyła kilka tysięcy złotych nagrody za pomoc w odnalezieniu sprawcy tragicznego wypadku. Mężczyzna, który poruszał się drogą wojewódzką nr 780 w miejscowości Kwaczała, został śmiertelnie potrącony przez samochód. Sprawca uciekł z miejsca z zdarzenia i nie udzielił poszkodowanemu pomocy. 

Policja podała szczegóły dot. wypadku

50-letni mężczyzna jechał rowerem drogą wojewódzką 780 pomiędzy miejscowością Kwaczała i Babcice. 7 października, około godziny 21:10, został potrącony przez samochód, który jechał w tym samym kierunku co 50-latek. Według ustaleń policji, kierujący samochodem nawet się nie zatrzymał, nie udzielił pomocy rannemu mężczyźnie i uciekł z miejsca zdarzenia. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń rowerzysta zmarł.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że sprawca wypadku poruszał się samochodem marki Toyota Rav 4, ciemnego koloru. Najprawdopodobniej jest to model 3 po liftingu z rocznika 2010-2012. Policja apeluje, aby zwracać uwagę na uszkodzenia przedniej części pojazdu, tj. rozbity reflektor i zderzak. Samochód może mieć jednak zdecydowanie więcej usterek wskazujących na udział w wypadku. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policjanci postanowili zaapelować do osób, które mogły widzieć całe zdarzenie bądź znają tożsamość kierowcy Toyoty. Aby skontaktować się z funkcjonariuszami należy wybrać numer 32-6246-200. Według informacji przekazanych przez TVP Info, komendant wojewódzki policji w Krakowie wyznaczył 5 tys. złotych nagrody dla osoby, która przekaże policji informacje o sprawcy tragicznego wypadku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono informacje o córce Kornela Morawieckiego. Takich wiadomości nikt się nie spodziewał
2. Smutne informacje o mamie brutalnie zamordowanej 10-letniej Kristiny. Nie jest dobrze

Konsekwencje ucieczki z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanemu mogą być ogromne. Sprawcy tragicznego wypadku może grozić nawet 12 lat pozbawienia wolności. Z roku na rok coraz więcej osób oddala się z miejsca zdarzenia i zostawia poszkodowanych samych sobie. Główną przyczyną takiego zachowania jest kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu bądź narkotyków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najbardziej ABSURDALNE opłaty. W Polsce płacić muszą nawet martwi
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Marcin i Monika wyszli z własnego wesela. Powód jest niebywały
  4. Matka z ojczymem zgotowali piekło synom. Gwałcili ich, bili, celowo wywoływali wymioty; podano nowe informacje o bulwersującej sprawie
  5. Tadeusz Rydzyk w końcu wyznał całą prawdę o autach od bezdomnego! Wiele osób będzie bardzo zaskoczonych

źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News