Ukradł prawie pół miliona, ranił policjanta, a potem chciał go przekupić. Akcja jak z filmu na terenie Warszawy

Ukradł prawie pół miliona, ranił policjanta, a potem chciał go przekupić. Akcja jak z filmu na terenie Warszawy Źródło: screen/komenda_stoleczna_policji/

Policja otrzymała zawiadomienie o mężczyźnie, który dopuścił się kradzieży. Sprawca działał niezwykle szybko i gdyby nie natychmiastowa interwencja funkcjonariuszy, wszystko prawdopodobnie uszłoby mu na sucho. Desperat chciał zaoferować mundurowym część skradzionych pieniędzy.

Policja stoczyła akcję rodem z największego filmu kryminalnego. Wszystko działo się naprawdę bardzo szybko, dzięki czemu już kilka chwil później sprawca został schwytany. Odprowadzenie go na komisariat nie należało jednak do najprostszych zadań, a struże prawa musieli wykazać się wstrzemięźliwością od pokus. 

Ukradł prawie pół miliona. Zaczęła ścigać go policja 

Informacje o zdarzeniu pojawiły się w minioną środę ze strony Komendy Głównej Policji w Warszawie. Podano wówczas, że doszło do zatrzymania 39-letniego mężczyzny, który dopuścił się kradzieży.  

Policjanci otrzymali bowiem zgłoszenie, w którym poszkodowany tłumaczył, że ktoś wybił tylną szybę jego samochodu, a następnie przechwycił wszystko, co znajdowało się wewnątrz. Mowa o 100 tysiącach euro, 25 tysiącach złotych, portfelu z dokumentami oraz kartami płatniczymi, kluczach i dokumentach firmy i telefonie komórkowym. Ustalono, że łącznie mieszkaniec Warszawy poniósł straty o wartości 450 tysięcy złotych. 

Funkcjonariusze nie zwlekali ani minuty po otrzymaniu zgłoszenia i już po kilku minutach wszczęli pościg. Szybko ustalono adres w Ząbkach, pod którym prawdopodobnie przebywał złodziej. Niezwłocznie udano się na miejsce, gdzie tak jak przepuszczano, znajdował się mężczyzna. Ustalono, że był on obywatelem Gruzji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Atak na funkcjonariusza i próba przekupstwa 

39-latek nie zamierzał jednak oddać się w ręce policji bez walki. Gdy tylko zobaczył funkcjonariuszy zaczął uciekać, w skutek czego doszło do szarpaniny, a także ranienia przez niego jednego z mundurowych. Ponadto, gdy stróżom prawa udało się schwytać złodzieja, ten próbował ich przekupić, w zamian za puszczenie go wolno. 

Dzisiaj grzeje: 1. Do seniorów trafią ogromne pieniądze. Kwoty zwalają z nóg, a dojdzie do tego już wkrótce

2. Ryanair zawiesza kolejne tanie loty, już nie tylko krajowe. Nie polecimy do wielu miejsc

Policjanci pozostali niewzruszeni i odprowadzili go do aresztu. Gruzin usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, czynnej napaści na policjanta oraz próby jego przekupstwa. Wiadomo, że sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu do momentu ostatecznego wyroku. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 

 

  1.  Renata Beger zmieniła się nie do poznania. Nie uwierzycie, jak teraz wygląda! Legenda Samoobrony nie przypomina dawnej siebie
  2. Dominika Tajner zmagała się z ciężką chorobą. Wiśniewski zarzucił jej, że udaje
  3. Mąż pracujący za granicą napisał do żony, że nie wyśle jej pieniędzy. Gdy zobaczycie jej odpowiedź popłaczecie się ze śmiechu
  4. Trzymał Ewę w piwnicy. Gwałcił i ją sprzedawał kolegom
  5. Katarzyna Dowbor nie mogła milczeć. Wyjawiła całą prawdę o pijących uczestnikach programu "Nasz nowy dom"

Źródło: polsatnews

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu