Potężne kontrole policji w całym kraju, 13 tys. osób ukaranych mandatami. Wystarczy zapomnieć jednej rzeczy

Potężne kontrole policji w całym kraju, 13 tys. osób ukaranych mandatami. Wystarczy zapomnieć jednej rzeczy Źródło: arembowski/Pixabay

Policja rozpoczęła kontrole w całym kraju. Od początku wakacji pojawiło się więcej patroli, które pilnują, by obywatele trzymali się wydawanych rozporządzeń. Niestety, właśnie wyszło na jaw, że aż 13 tysięcy osób już zostało ukaranych mandatami, a wszystko przez to, że zapominali o jednej ważnej rzeczy.

Policja każdego dnia wzmaga swoje patrole, by kontrolować, czy Polacy stosują się do rozporządzeń wydawanych w związku z pandemią koronawirusa. Niestety, pomimo apeli funkcjonariuszy i Ministerstwa Zdrowia, zasady nie są przestrzegane, co wpływa na liczbę mandatów przyznawanych przez policję. 

Policja pilnuje przestrzegania zasad reżimu sanitarnego 

Funkcjonariusze pilnują, by w sklepach oraz komunikacji miejskiej obywatele zakrywali usta i nos. Zgodnie z ostatnim rozporządzeniem, Polacy są zobligowani do noszenia maseczek ochronnych, lub zasłaniania ust i nosa, gdy nie mogą zachować bezpiecznego odstępu, lub gdy znajdują się w sklepie, pociągach, tramwajach, autobusach, metrze i urzędach. 

W ciągu ostatnich dni wystawionych było aż 13 tysięcy mandatów, a w 42 tysiącach przypadków, osoby zostały pouczone. "Mandaty nakładamy, kiedy ktoś w sposób lekceważący podchodzi do przepisów" - zdradził kom. Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji w rozmowie z Polsat News. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja: "Nie jest naszą intencją ściganie ludzi z bloczkiem mandatowym w ręce"

Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji zaznaczył, że niestety wraz z polepszeniem się sytuacji epidemiologicznej w kraju, coraz więcej osób podchodzi w lekceważący sposób do obostrzeń, które nie zostały zniesione. Policja ponownie ponawia apele, by w komunikacji miejskiej i sklepach zasłaniać usta i nos. 

- Mandaty nakładamy, kiedy ktoś w sposób lekceważący podchodzi do przepisów. Podkreślę: nie jest naszą intencją ściganie ludzi z bloczkiem mandatowym w ręce. Ale jeżeli zorientujemy się, że ktoś ma lekceważący sposób podejścia do norm, to nie będzie taryfy ulgowej - dodał. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dotarliśmy do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Wyznali wszystkie tajemnice
2. Ministerstwo Zdrowia przekazało pilne ostrzeżenie. Dotyczy każdego Polaka

Policja zaznacza, że noszenie maseczek ochronnych, chust czy apaszek leży także w naszym interesie. Zgodnie z rozporządzeniem nie można zapominać o nich w transporcie publicznym, w sklepach, kościołach, a także w przestrzeni publicznej, gdy nie można zachować bezpiecznego dystansu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nasze babcie znały fenomenalny sposób na odstraszenie komarów. 1 niezbędny składnik na pewno masz pod ręką
  2. Reprezentant Polski szczerze o problemach z alkoholem. Nikt go o to nie podejrzewał
  3. Rok temu uratował życie 2-tygodniowej dziewczynki. Niestety, media obiegły tragiczne informacje
  4. Potężne kontrole policji w całym kraju, 13 tys. osób ukaranych mandatami. Wystarczy zapomnieć jednej rzeczy
  5. Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan pokazali swoje zdjęcia z dzieciństwa. Do kogo Henio jest bardziej podobny?
  6. Ręce opadają. Ujawniono, co mama Madzi robiła ze strażnikami więziennymi

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News