Policja nie potrafi prowadzić nowych samochodów pościgowych? Doszło już do kilkudziesięciu kolizji

Policja nie potrafi prowadzić nowych samochodów pościgowych? Doszło już do kilkudziesięciu kolizji Źródło: youtube.com/ Jacek Jacenty

Policja nie potrafi prowadzić swoich radiowozów? Według statystyk, funkcjonariusze, którzy zostali niedawno wyposażeni w nowe pojazdy, mają wielkie problemy, aby zapanować nad swoimi maszynami, a dowodem tego są rozliczne kolizje. Doszło już do kilkudziesięciu kolizji.

Policja mierzy się obecnie z dość nietypowym problemem. Nowe pojazdy pościgowe, które trafiły do funkcjonariuszy, okazują się bardzo ciężkie w prowadzeniu. Mimo że nowoczesne i bardzo szybkie samochody miały pomagać funkcjonariuszom w trakcie działań terenowych, to okazuje się, że są one dla nich całkowicie niesterowalne. Swoje stanowisko w sprawie wydało szefostwo polskiej policji, które nie widzi problemu. Innego zdania są jednak sami funkcjonariusze, którzy najwyraźniej nie radzą sobie za kółkiem.

Policja ma problem z autami. Brak szkoleń kosztuje miliony

Mimo że inwestycja w nowe radiowozy i wozy pościgowe wydaje się słuszna, to według doniesień prasowych nie przeprowadzono żadnych nowych szkoleń, przygotowujących funkcjonariuszy do przesiadki na zupełnie nowe i o wiele szybsze pojazdy marki BMW. Samo szefostwo policji, które jest przekonane co do słuszności zakupu, argumentuje fakt namnażających się stłuczek specyficznymi warunkami na polskich drogach.

- Winnymi zdecydowanej większości zdarzeń są inni użytkownicy dróg. Na 49 ubiegłorocznych zdarzeń drogowych policjanci nie byli winni aż w 31 przypadkach. W tym roku wina leżała po stronie policjantów tylko w pięciu zdarzeniach na 26 wszystkich- twierdzi Komenda Główna Policji

Z kolei biuro prasowe Komendanta Głównego Policji zaznacza, że auta są na służbie 24 godziny na dobę, więc statystyka dotycząca ich użytkowania jest zupełnie niewymierna względem cywilnych pojazdów.

- Te samochody są w służbie 24 godziny na dobę, biorą udział regularnie w pościgach, stąd statystyka wygląda tak, a nie inaczej – przekonuje rzecznik komendanta głównego policji, inspektor Mariusz Ciarka.

Nieco inne zdanie w tej sprawie mają natomiast sami policjanci, którzy sami chętnie przeszliby szkolenie, bo nie czują się pewnie za kierownicami szybkich pojazdów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policyjni kierowcy apelują o przeszkolenie

Według głosów anonimowych policjantów, koledzy siadający za kołem nowoczesnego i niezwykle szybkiego BMW, mają czasem problem, aby dostosować się do jazdy w zupełnie nowych pojazdach.

- Często za kierownicą tych mocnych samochodów, o napędzie na cztery koła i automatycznej skrzyni biegów, siadali policjanci, którzy pierwszy raz mieli do czynienia z takimi autami – mówi jeden z oficerów pracujących w drogówce.

Według ekspertów brak szkoleń na nowe pojazdy powoduje, że policja, a co za tym idzie podatnik, tracą miliony na naprawy, a niekiedy kupna zupełnie nowych pojazdów policyjnych. Przyczynia się do oczywiście również do licznych kpin i drwin w mediach społecznościowych - internauci chętnie wypominają funkcjonariuszom, że ci kontrolują innych kierowców, a sami nie potrafią prowadzić. 

- Dziwi mnie, że doszło do sytuacji, w której znów oszczędzono na szkoleniach policjantów. Zupełnie niedawno Najwyższa Izba Kontroli opublikowała miażdżący raport, który wskazywał na braki w szkoleniu, których efektem są straty milionowych kwot – komentuje poseł Marek Biernacki

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Julia Wieniawa już niedługo straci pracę! Sensacyjne doniesienia mediów, ogromne pieniądze w tle
  4. Wstrząsające doniesienia o głównym dostawcy mięsa Biedronki. Przez afrykański pomór świń ma ogromne problemy
  5. Druzgocąca wiadomość z "Na wspólnej". Jeden z bohaterów nie żyje, nagła, niespodziewana tragedia
  6. Księżna Kate miała nietęgą minę. Nagle na balu pojawiła się kochanka Williama, szokujące doniesienia mediów

Źródło: TVN24

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu