Podczas transmisji wyścigu kamera nagrała przestępstwo. Do akcji od razu wkroczyła policja

Podczas transmisji wyścigu kamera nagrała przestępstwo. Do akcji od razu wkroczyła policja Źródło: twitter/javier_gilabert/

Policja wszczęła śledztwo w sprawie niezwykle pomysłowego przestępcy. Mężczyzna w nieprawdopodobny sposób wszystko sobie zaplanował, jednak nie był w stanie przewidzieć, że przez zwyczajny wyścig cały jego misterny plan legnie w gruzach.

Policja weszła w posiadanie krótkiego materiału wideo, na którym zarejestrowany był wyścig. Dopiero po bliższym przyjrzeniu się funkcjonariusze zauważyli, że przypadkiem zostało na nagraniu również uchwycone niecodzienne przestępstwo. Śledztwo szybko przyniosło pierwsze efekty, a odpowiedzialny za wszystko mężczyzna już niebawem usłyszy wyrok.  

Przestępstwo przypadkiem uchwycone na nagraniu

Wszystko miało miejsce w Hiszpanii, gdzie jeden z mieszkańców zdecydował się transmitować wyścig Vuelta a Espana. W trakcie 8. etapu, na odcinku od Valls do Igualady, na nagraniu najbardziej w oczy rzucały się budynki i to właśnie one okazały się mieć później największe znaczenie. 

Na dachu jednego z nich uchwycono sporą ilość zielonych roślin. Po dokładniejszym przyjrzeniu się, można było z całą pewnością stwierdzić, że jest to marihuana. Trzeba przyznać, że dach wysokiego budynku to wprost idealne miejsce, by umieścić na nim tak pokaźną plantację, ponieważ wykrycie jej z dołu, bez uprzednich podejrzeń, było niemalże niemożliwe. Mężczyzna nie był w stanie przewidzieć jednak, że ktoś może obserwować go z góry, choć w rzeczywistości jednak obserwowano nie jego, lecz wyścig. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Policja wkroczyła do akcji 

Sprawę zgłoszono na policję, która od razu wszczęła śledztwo. Dzięki nagranym dowodom i dokładniej lokalizacji, śledczy nie potrzebowali zbyt wiele czasu na dotarcie do wyjątkowo pomysłowego mężczyzny. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nawałnica uderzyła w dom gwiazdora disco polo. Straty są bardzo poważne

2. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

Funkcjonariusze od razu go zatrzymali, po czym odprowadzili do aresztu, gdzie usłyszał zarzuty. Jakiekolwiek tłumaczenia na niewiele mu się zdały, dowody policji były bowiem niepodważalne. Przy tak pokaźniej plantacji marihuany mężczyzna może spodziewać się dość surowej kary. Obecnie czeka na ostateczną decyzję sądu, jednak - jak podają hiszpańskie media - grozi mu co najmniej kilka lat więzienia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Wiadomo, ile Krzysztof Jackowski wziął za poszukiwanie Piotra Staraka. Można się mocno zdziwić
  4. Zachowanie kota wiele mówi o właścicielu. Naukowcy uważają, że przejmują pewne cechy charakteru od człowieka
  5. Nie żyje gwiazda "Idola". Zginęła w tragicznych okolicznościach

Źródło: radio zet

Następny artykuł