20 minut błagała policję o pomoc. Od funkcjonariuszki usłyszała "zamknij się"

20 minut błagała policję o pomoc. Od funkcjonariuszki usłyszała "zamknij się" Źródło: Pixabay.com/sdep

Policja niechętnie udostępniła nagranie z ostatniej rozmowy z kobietą, która zadzwoniła z prośbą o pomoc. Poszkodowana usłyszała od funkcjonariuszki m.in. bardzo znaczące "zamknij się".

Policja opublikowała nagranie z ostatniej rozmowy z 47-letnią Debry Stevens. Kobieta nad ranem 24 sierpnia rozwoziła gazety w miejscowości Fort Smith w stanie Arkansas. Stevens wjechała na parking, który został zalany przez powódź. Woda zaczęła szybko przedostawać się do jej auta. Przerażona kobieta postanowiła wezwać pomoc i zadzwoniła pod numer alarmowy. Nie spodziewała się, że to będzie jej ostatnia rozmowa. 

Policja nie przybyła na czas

Debry Stevens wpadła w panikę. Myślała, że zadzwonienie pod numer alarmowy sprawi, że pomoc nadejdzie szybko. Niestety, pech chciał, że dyspozytorka, z którą rozmawiała, była arogancka i nieuprzejma, co nie ułatwiło zadania w odnalezieniu kobiety. W panice Stevens nie potrafiła określić, gdzie dokładnie się znajduje. Podkreślała też, że nie potrafi pływać. Mijały kolejne minuty, a dyspozytorka nie potrafiła ustalić położenia kobiety. 

Uwięziona kobieta była przerażona. Na nagraniu można usłyszeć płacz 47-latki. Dyspozytorka ewidentnie nie miała dobrego humoru tego dnia. Kazała jej przestać panikować i ,,zamknąć się", aby nie marnowała tlenu. Takie słowa na pewno nie pomogły Debry się uspokoić. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- To cię nauczy, by następnym razem nie wjeżdżać w wodę. Nie wiem, jak mogłaś jej nie zauważyć. Woda nie wzięła się znikąd - mówiła do przerażonej kobiety.

Cała rozmowa trwała 22 minuty. Ostatnie słowa jakie wypowiedziała uwięziona kobieta brzmiały ,,zaraz umrę". Po dwunastu minutach od ostatniego kontaktu z Debry służby przyjechały na miejsce tragedii, jednak przez godzinę próbowano zlokalizować dokładne położenie auta 47-latki. Niestety, kobieta utonęła. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia na rozpoczęciu roku szkolnego w szkole podstawowej. 8 dzieci nie żyje, wiele innych jest rannych po incydencie w zagranicznej placówce
2. Znany aktor miał straszny wypadek. Jego auto wypadło z drogi, jest w ciężkim stanie

Policjanci aktualnie badają sprawę i stara się poprawić system przyjmowania zgłoszeń przez dyspozytorów. Opinia publiczna, zszokowana tymi wydarzeniami nie pozostawia na służbach suchej nitki. Policjanci dostają nawet groźby śmierci. Dyspozytorka, która rozmawiała ze Stevens, złożyła rezygnację dwa tygodnie przed tą tragedią. Ostatnim telefonem jaki odebrała, był właśnie ten od Debry Stevens. Według opinii służb, dyspozytorka nie popełniła żadnego przestępstwa, a jedyne, co można jej zarzuć, to nieuprzejmość wobec uwięzionej kobiety. 

 

  1. Niespodziewany zwrot wydarzeń ws. 500 plus. Młode matki znalazły sposób, żeby masowo pomnażać pieniądze
  2. Przez 10 lat nie prała poduszki. Gdy pewnego dnia spojrzała w lustro, chciała krzyczeć
  3. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. 8-letnia panna młoda zmarła podczas nocy poślubnej
  4. Rodzina królewska zawsze zabiera w podróż własną krew. Właśnie ujawniono dlaczego
  5. Ranna kobieta czekała na pomoc, zamiast tego została jeszcze bardziej skatowana. Dramat we wrocławskim szpitalu

źródło: o2

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News