Ruszają wzmożone kontrole, wiele osób musi liczyć się z konsekwencjami. Nie będzie taryfy ulgowej

Ruszają wzmożone kontrole, wiele osób musi liczyć się z konsekwencjami. Nie będzie taryfy ulgowej Źródło: twitter.com Łódzka Policja

Policja rozpoczyna akcję wzmożonych kontroli, co dla niektórych może wiązać się z niemałymi konsekwencjami. Lepiej przeczytać i wiedzieć, by uniknąć kary. Nie będzie taryfy ulgowej.

Policja przez cały okres wakacji apelowała do kierowców w sprawie zachowania szczególnej ostrożności na drogach i przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Drugi rok z rzędu prowadzona jest również mapa wypadków, która ma za zadanie uświadomić Polakom, jak często dochodzi do kolizji, tym bardziej śmiertelnych. Wakacje już się skończyły, co jednak nie oznacza, że funkcjonariusze mogą odetchnąć z ulgą. W mediach pojawiła się istotna informacja o wzmożonych kontrolach. O co dokładnie chodzi? 

Polacy powinni być czujni. Policja będzie bezwzględna 

Reporterka Radia Zet, Natalia Żyto, opublikowała na Twitterze ważną wiadomość w sprawie kontroli przeprowadzanych przez polską policję. Ze względu na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, który przebiegać będzie w specyficznych warunkach z uwagi na trwającą epidemię, funkcjonariusze zamierzają sprawdzać, czy w autobusach wożących dzieci do szkół przestrzegane są zasady sanitarne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Inspekcja Transportu Drogowego: wzmożone kontrole autobusów szkolnych, sprawdzane będzie też to, czy przestrzegane są zasady sanitarne - informuje na Twitterze reporterka Radia Zet, Natalia Żyto. 

- Inspektorzy sprawdzą, czy dzieci maja maseczki w autobusach szkolnych. Ruszyły kontrole Inspekcji Transportu Drogowego - dodała. 

Odpowiedzialność leży nie tylko po stronie rodziców, którzy powinni uświadomić szczególnie młodsze dzieci o panujących obecnie zasadach, ale też opiekunów, którzy podróżują z uczniami w autobusach - ci powinni osobiście dopilnować, by każdy z podopiecznych zastosował się do zasad sanitarnych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje znana pogodynka. Dzień wcześniej zamieściła wstrząsający wpis, ciało znaleziono w domu

2. Zachowanie wszystkich zasad w szkołach jest niemożliwe? Niepokojące słowa nauczycieli

3. Tragiczna wiadomość o śmierci aktora obiegła media. Miał 62 lata

Przypominamy, że mimo wielu wniosków złożonych do sanepidu przed dyrektorów poszczególnych placówek, wczoraj odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, który przebiegać będzie w trybie stacjonarnym. Rodzice i pedagodzy nadal odczuwają spory niepokój w związku z ryzykiem zarażenia się koronawirusem, jakie narażeni są uczniowie i pracownicy szkół. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilne: Minister zdrowia podpisał rozporządzenie. Polaków czekają dwie ogromne zmiany
  2. Mamy potwierdzenie. Fatalne wiadomości dla wielu Polaków, nikt nie mógł się spodziewać
  3. Katarzyna Cichopek przekazała radosną nowinę. Cała rodzina nie posiada się z radości
  4. Dostał telefon z grobu. Porażające krzyki, natychmiast rzucili się na ratunek
  5. Pojawił się poważny problem z ZUS-em. Wiele osób może mieć kłopot z otrzymaniem obiecanych pieniędzy

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News