Policja, zamknięte cmentarze
twitter.com Polska Policja
Weronika Wasiak - 1 Listopada 2020

Mimo zakazu próbowali wejść na cmentarz. Interweniowała policja

Policja natychmiast interweniowała. Próbowali targnąć na cmentarz, chociaż oficjalnie zostały zamknięte. Niewiarygodne sceny w polskim mieście.

Polska Policja patroluje okolice cmentarzy. Nagła decyzja o ich zamknięciu dla wszystkich była ogromnym szokiem, a by uniknąć złamania zakazu, funkcjonariusze ruszyli do nekropolii nadzorując najbliższy teren. Niestety, doszło też do niespodziewanych interwencji.

Już jutro wydarzy się w całej Polsce, obejmie każdy zakątek kraju. Mamy oficjalne potwierdzenieJuż jutro wydarzy się w całej Polsce, obejmie każdy zakątek kraju. Mamy oficjalne potwierdzenieCzytaj dalej

Mimo zakazu chcieli wejść na cmentarz. Policja nie pozostała obojętna

Przypomnijmy, że w piątek po południu premier Mateusz Morawiecki oficjalnie poinformował, że 31 października oraz 1 i 2 listopada wszystkie cmentarze w kraju będą zamknięte. Wiadomość momentalnie wywołała ogromną burzę.

Polacy bowiem już od kilku tygodni spekulowali na temat zamknięcia nekropolii, ale rząd podkreślał, że nie zamierza podejmować takowej decyzji i zachęcał jedynie do rozłożenia w czasie odwiedzin na grobach. To sprawiło, że tym większym szokiem dla wszystkich była informacja o zamknięciu zaledwie dzień przed Wszystkimi Świętymi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

- Podjęliśmy decyzję, że w dzień przed 1 listopada, 1 listopada oraz w poniedziałek cmentarze będą zamknięte - przekazał 30 października Mateusz Morawiecki.

Najbardziej wstrząśnięci są handlarze zniszczy i kwiatów, którzy w jednej chwili zostali skazani na ogromne straty finansowe.

Tymczasem w wielu miastach policja i straż miejska ruszyły do patrolowania okolic nekropolii. Jak donosi Wirtualna Polska, stróże prawa otrzymali też już kilka zgłoszeń dotyczących próby złamania zakazu.

1 listopada Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji w rozmowie z PAP poinformowała, że w ciągu ostatniej doby do policji skierowano aż 7 zgłoszeń, z czego dwa się nie potwierdziły. Z kolei złamanie przepisu dotyczyło cmentarzy w Grajewie i w Zambrowie. Policjanci nie wystawili jednak żadnych mandatów.

Dzisiaj grzeje:

1. Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikat

2. Tragiczna wiadomość we Wszystkich Świętych. Dziś rano zmarł jeden z najwybitniejszych Polaków

3. Ludzie podstępem chcieli wejść na cmentarz, nie obchodzą ich zakazy. Niebywałe, do czego się posunęli

M.in. w Białymstoku okolice nekropolii są stale patrolowane, jednak jak podkreśla Wirtualna Polska, ruch jest niewielki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pochowali kota w ogrodzie, chwilę później zobaczyli go w domu. Odkopali grób i nic nie zrozumieli, dopiero weterynarz zdradził im prawdę
  2. Dzień Wszystkich Świętych. Te gwiazdy odeszły w 2020 roku. Na zawsze pozostaną w pamięci kibiców (FOTO)
  3. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  4. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  5. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  6. Disney stworzyło robota, który wprawi Cię w zakłopotanie. Niesamowity realizm i przeszywające spojrzenie
  7. Przez wielu uważany jest za chwast. Tymczasem niesamowicie podkręca smak niedzielnego rosołu
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News