Tłumy na polskiej granicy. Złamanie wszelkich zasad ostrożności

Tłumy na polskiej granicy. Złamanie wszelkich zasad ostrożności Źródło: ekspresjaroslawski.pl/

Polacy nie mogą nic zrobić. Nagle na granicy zjawił się porażający tłum, łamiący wszelkie zasady bezpieczeństwa. Sytuacja jest poważna.

Polacy każdego dnia robią co mogą, by jak najszybciej zwalczyć epidemię wirusa COVID-19. Niestety, osób zarażonych wciąż przybywa, choć rząd alarmuje, że jedynym skutecznym krokiem w walce jest unikanie zgromadzeń ludzi - obecnie nie mogą to być więcej, niż 2 osoby. Tylko zachowanie ostrożności jest w stanie zapobiec kolejnym zakażeniom. Tymczasem, na granicy zarządzenia zupełnie przestały być istotne. 

Polacy zostają w domach, a na granicach tłumy. Wszelkie zasady ostrożności zostały złamane 

W ostatnich dniach ukraińskie władze poinformowały, że z 27 na 28 marca granice z Ukrainą dla ruchu: autobusowego, lotniczego, kolejowego i wjazdu cudzoziemców, zostaną całkowicie zamknięte. Informacja wywołała spore zamieszanie wśród Ukraińców z całej Europy, którzy nagle podjęli decyzję o powrocie do rodzimego kraju. Przed granicą z Korczową, jedynym czynnym przejściem z Ukrainą, zjawiły się niebywałe tłumy. Łącznie w gigantycznej kolejce stanęło ponad 2 tysiące Ukraińców. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Stojąc wiele godzin w ścisku złamali wszelkie zasady ostrożności o zachowaniu bezpiecznego odstępu od innych osób, o czym zadecydowano, gdy wybuchła epidemia koronawirusa. Jak donosi portal Ekspres Jarosławski, który udostępnił zdjęcia z całego zajścia, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor poinformowała, że w ciągu ostatniej doby odprawiono już ok. 50 autobusów i ponad 2 tys. osób. To jednak wciąż nie koniec. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy kochali go za kultowe seriale TVP i TVN. Niestety, nie żyje znakomity aktor, miał zaledwie 46 lat

2. Nie żyje prawdziwa legenda. Zmarł uwielbiany dziennikarz, informacje przekazała żona

Na miejscu obecna jest policja, która jeszcze do niedawna za granicę przepuszczała po kilkanaście osób. Teraz jednak wszystko się zmieniło. Nowych podróżników wciąż przybywa, a zapanowanie nad sytuacją staje się coraz trudniejsze. Tłum stanowi ogromne ryzyko wzrostu liczby zachorowań. Ekspres Jarosławski zwraca uwagę, że powtórzyła się sytuacja z Przemyśla, gdy cudzoziemcy czekali na odjazd specjalnych pociągów relacji Przemyśl-Kijów, stojąc w porażającym tłumie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Transport chorych seniorów obrzucony kamieniami. Zatrważające doniesienia z objętej epidemią Hiszpanii
  2. Adam Małysz przekazał informacje o stanie zdrowia skoczków. "Sytuacja jest poważna"
  3. Rewelacyjnie proste i szybkie ciasto bez pieczenia. Nawet dziecko poradziłoby sobie z tym przepisem
  4. Biedronka wprowadza do oferty żele antybakteryjne. Cena zaskoczy każdego, ale jest jeden warunek
  5. Żywioł uderzy z całą mocą, żółte alerty dla kilku województw. Nadchodzi niż Mareike, będzie niebezpiecznie
  6. Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg

Źródło: ekspres jaroslawski

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News