Burza piaskowa dotarła do Europy. Już dzisiaj może uderzyć w Polskę

Burza piaskowa dotarła do Europy. Już dzisiaj może uderzyć w Polskę Źródło: screen polsatatnews.pl

Polsat na łamach swojej telewizji przedstawił realia pogodowe, jakie czekają nas na najbliższe dni. Najpoważniejszą anomalią, na którą powinniśmy się przygotować jest burza piaskowa, która znajduje się już nad Polską.

Polsat w swoim paśmie informacyjnym przedstawił aktualną sytuację atmosferyczną, jaka panuje w naszym kraju. Wysokie temperatury i brak opadów doprowadziły do tego, że w całym kraju panuje prawdziwa susza, a to sprawia, iż strażacy mają ręce pełne roboty. Powalone drzewa, a także złe warunki na drogach przez unoszące się w powietrzu zwały pyłu spowodowały już nie jeden wypadek. Jednak to może być dopiero początek.

Polsat ostrzega przed nadchodzącą burzą piaskową

Wszystko przez gigantyczne ilości pyłu pustynnego, które zostały podniesione przez zawirowania powietrzne. Teraz niesione pasmem niskiego ciśnienia zmierzają nad nasz kraj, a pierwsze ich ślady będą widoczne już podczas zachodu słońca.

Wraz z pustyni Sahara z pyłem przyjdą do nas jeszcze wyższe temperatury, a w niektórych z rejonów naszego kraju sięgną one nawet 28 stopni Celsjusza, co bez wątpienia przywodzi bardziej na myśl lato, niż środek wiosny.

Na szczęście pustynny pył znajduje się w wysokich partiach atmosfery i samoczynnie nie zacznie spadać na nasze głowy. Jednak zapowiadane opady deszczu sprawią, że wraz z kroplami zacznie spadać i pustynny piasek, który zacznie pokrywać wszystko dookoła.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jednak zanim przyjdzie deszcz, to w wielu miejscach można zaobserwować prawdziwe piaskowe burze. Silny wiatr podnosi luźną ziemię w powietrze i sprawia, że widoczność spada praktycznie do zera. Co więcej, jeżeli w nadchodzących dniach spadnie na nas deszcz z pustynnym pyłem, a następnie wszystko zostanie wysuszone przez wysoką temperaturę, to ilość piasku w powietrzu będzie jeszcze większa.

Jednocześnie wiatr znad pustyni przynosi wraz z sobą naprawdę wysokie temperatury, które bez wątpienia dla niektórych osób są prawdziwym błogosławieństwem, jednak inni obawiają się, że jeżeli taka tendencja nadal się będzie utrzymywać, to może nas czkać niezwykle gorący i suchy rok, a to nie wróży niczego dobrego, patrząc już teraz na nastawienie wśród rolników.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat w domu Wałęsów! Danuta Wałęsa zdradziła całą PRAWDĘ o Lechu. Polacy będą WŚCIEKLI!
  2. Edyta Herbuś pokazała intymne zdjęcie z partnerem. Fani nie mogą uwierzyć, że wrzuciła TO do internetu
  3. Z ostatniej chwili: Rząd przedłuży rok szkolny. Będzie "ustawa maturalna"
  4. Rzekoma ofiara Bieniuka przerywa milczenie ws. gwałtu. Niejednemu odbierze mowę
  5. Wczoraj zmarł legendarny aktor kultowych seriali TVP. Na jaw wychodzą smutne kulisy jego ostatnich lat życia
  6. Były mąż Kaczyńskiej po latach ujawnia kulisy identyfikacji ciała Marii Kaczyńskiej. Porażające

źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News