Chciał zrujnować festiwal Owsiaka, wzniecił alarm bombowy. Zatrzymano 20-latka

Chciał zrujnować festiwal Owsiaka, wzniecił alarm bombowy. Zatrzymano 20-latka Źródło: Wikimedia Commons/Ralf Lotys

PolandRock festiwal mimo, że zmienił swoją nazwę (wcześniej: Przystanek Woodstock), to wciąż cieszy się ogromną popularnością. Jerzy Owsiak stara się zapewnić bawiącym się najwyższy poziom bezpieczeństwa. Niestety, w trakcie festiwalu ogłoszono alarm bombowy.

PolandRock Festiwal w Kostrzynie nad Odrą w tym roku na chwilę zamarł. Policja otrzymała zgłoszenie, że blisko sceny znajduje się bomba, która zagraża bezpieczeństwu uczestników. Funkcjonariusze rozpoczęła poszukiwanie ładunków oraz mężczyzny, który zgłosił zagrożenie służbom.

Alarm bombowy na PolandRock festiwal. Policja w akcji

Okazało się, że alarm bombowy był fałszywy, a sprawcę zgłoszenia udało się znaleźć dzięki innemu uczestnikowi festiwalu. Zgłaszający ładunki wybuchowe pochwalił się swoim "żartem" jednemu z biorących udział w koncercie, a ten na wszelki wypadek zrobił "żartownisiowi" zdjęcie.

- Ten, zachowując przytomność umysłu, zrobił mu zdjęcie, które trafiło do służb organizatora, a ostatecznie do policji - poinformował nadkomisarz Maludy, rzecznik Policji Wojewódzkiej w Gorzowie Wielkopolskim.

Funkcjonariusze dotarli do sprawcy zamieszania - okazało się, że to 20-latek pochodzący ze Śląska. Został zatrzymany i będą postawione mu zarzuty, za "zawiadomienie o nieistniejącym zdarzeniu zagrażającym życiu innych osób". Swoim niezbyt przemyślanym zachowaniem nie tylko mógł zrujnować festiwal, ale teraz może zniszczyć sobie kilka najbliższych lat życia. Grozić mu może nawet do 8 lat więzienia.

To nie jedyny incydent na festiwalu Jerzego Owsiaka. Nie żyją dwie osoby

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Festiwal jako duże skupisko ludzi zawsze zbiera wokół siebie sporo czarny owiec. Wszelkie imprezy masowe są częstym miejscem "żerowania" złodziei, którym w zamieszaniu łatwo się było obłowić. Łącznie Polandrock odwiedziło 285 tysięcy osób - w trakcie trwania wydarzenia policjanci odnotowali 83 przestępstwa (dotyczących narkotyków). Z powodu obecności substancji odurzających, doszło także do ataku na policjanta i aktu ekshibicjonizmu - jednocześnie. Nagi 36-latek pod wpływem narkotyków zaatakował funkcjonariusza, powodując u niego uraz barku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Najgorszy z możliwych powód do ślubu. Uderzyła w nich fala krytyki, ale zbili fortunę

2. Użytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotych

W trakcie Polandrock Festiwal odnotowano dwa zgony. Zasłabł 53-latek, a dzień wcześniej znaleziono ciało 35-latka - wciąż są nieznane przyczyny śmierci obu uczestników.

  1. Królowa Elżbieta II zrobiła coś tak szokującego, że król Arabii Saudyjskiej prawie dostał zawału. Pospadacie z krzeseł, gdy się dowiecie, co zrobiła
  2. Przed śmiercią Anna Przybylska miała jedno życzenie. Jej przyjaciółka po latach zdecydowała się o tym opowiedzieć. Będziecie płakać
  3. Dzięki internautom odnalazła zaginionego psa. Ich spotkanie po 2 latach rozłąki wyciska łzy z oczu
  4. Maja Sablewska pozuje w staniku na polu. Według fanów to już jest żenada
  5. Andrzej planował ślub marzeń. Wesele szybko zamieniło się w koszmar

Źródło: RadioZet

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu