Polaków zamurowało. BEZCZELNE słowa Rydzyka do Jana Pawła II

Polaków zamurowało. BEZCZELNE słowa Rydzyka do Jana Pawła II

Ksiądz Tadeusz Rydzyk przemawiał dzisiaj do wiernych przy okazji wielkiego wydarzenia, związanego z jego własną działalnością. Ujawnił przy tym fragment treści rozmowy z Janem Pawłem II, czym wzbudził ogromne kontrowersje i sprzeciw części kleru. Duża część katolików nie wierzy w to, co usłyszała.

Dziś w Toruniu odbywają się obchody 26. rocznicy powstania Radia Maryja. Rozgłośnia przez lata stała się największym katolickim medium w kraju, zarabiając miliony. Nie zależnie czy lubi się o. Rydzyka, czy nie, należy pogratulować mu sukcesu, w biznesie. Weselny nastrój dla wielu praktykujących katolików przerwały jednak słowa księdza o jego relacji z Janem Pawłem II. Po prostu nie wierzą w to, co powiedział. ZOBACZ TAKŻE: RYDZYK WCHODZI DO GRY! Po rekonstrukcji rządu to on zostanie… Słuchający przemówienia księdza-przedsiębiorcy poczuli się oszukani. Zdaniem księdza Jerzego Galińskiego Rydzyk po prostu wmówił Polakom błędną wizję tego, jak na Radio Maryja zapatrywał się Jan Paweł II. - Ojciec św. słuchał i (...) mówię, jak Pan Jezus daje, to trzeba brać. (…) był taki ktoś w Polsce, który powiedział, Bogu dziękujcie, ducha nie gaście - powiedział szef rozgłośni. - Papież tak naprawdę nie wiedział, co to jest Radio Maryja. Traktował je jak pobożną rozgłośnię z nieco ekscentrycznym dyrektorem. Wszystkie piękne słowa papieża pochodzą z pierwszych lat działalności radia. Potem utrzymywany był w nieświadomości - odpowiedział mu Galiński.

Katolicy wciąż nie wierzą

Te słowa nie były jednak ostatnimi szokującymi z jego strony. Tadeusz Rydzyk wyartykułował także swoje spojrzenie na sytuacje mediów w Polsce. Stwierdził, że procentowy skład mediów polskich i katolickich w naszym kraju powinien równać się procentowemu składowi polaków i katolików w naszym społeczeństwie. ZOBACZ TAKŻE: Katolicy w szoku. Papież wystosował list do przywódców G20, a w nim…Będzie normalnie, jeżeli będzie tyle procent mediów polskich w Polsce, ile procent jest Polaków; będzie normalnie, jeżeli będzie tyle procent mediów katolickich, ile procent katolików - grzmiał Rydzyk. Dostało się także wszystkim niepopierającym księdza i drogi, która idzie obecna władza. Szef Radia Maryja otwarcie stwierdził, co zagraża dzisiejszej Polsce. - Nie będę zdradzał tych nazwisk pasterzy, którzy mi mówią, że Polska to jest wyspa, wyspa wiary. Wyspa w tym świecie, który jest tak mocno liberalno-libertyński. Tak mocno widzimy to. Chodzi oto [...] żebyśmy zadbali o tą wyspę. Wszystko by dali, wszystko by dali, są takie siły, żeby to zniszczyć w Polsce. Nie bądźmy naiwni. Dlatego dbajmy o katechezę, nieśmy ewangelie wszystkim, wszędzie. Mogą to robić chorzy, słabi, modlitwą - powiedział o. Tadeusz Rydzyk. źródło: onet.pl/wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News