Ksiądz Tadeusz Rydzyk przemawiał dzisiaj do wiernych przy okazji wielkiego wydarzenia, związanego z jego własną działalnością. Ujawnił przy tym fragment treści rozmowy z Janem Pawłem II, czym wzbudził ogromne kontrowersje i sprzeciw części kleru. Duża część katolików nie wierzy w to, co usłyszała.

Dziś w Toruniu odbywają się obchody 26. rocznicy powstania Radia Maryja. Rozgłośnia przez lata stała się największym katolickim medium w kraju, zarabiając miliony. Nie zależnie czy lubi się o. Rydzyka, czy nie, należy pogratulować mu sukcesu, w biznesie. Weselny nastrój dla wielu praktykujących katolików przerwały jednak słowa księdza o jego relacji z Janem Pawłem II. Po prostu nie wierzą w to, co powiedział.

ZOBACZ TAKŻE: RYDZYK WCHODZI DO GRY! Po rekonstrukcji rządu to on zostanie…

Słuchający przemówienia księdza-przedsiębiorcy poczuli się oszukani. Zdaniem księdza Jerzego Galińskiego Rydzyk po prostu wmówił Polakom błędną wizję tego, jak na Radio Maryja zapatrywał się Jan Paweł II.

– Ojciec św. słuchał i (…) mówię, jak Pan Jezus daje, to trzeba brać. (…) był taki ktoś w Polsce, który powiedział, Bogu dziękujcie, ducha nie gaście – powiedział szef rozgłośni.

– Papież tak naprawdę nie wiedział, co to jest Radio Maryja. Traktował je jak pobożną rozgłośnię z nieco ekscentrycznym dyrektorem. Wszystkie piękne słowa papieża pochodzą z pierwszych lat działalności radia. Potem utrzymywany był w nieświadomości – odpowiedział mu Galiński.

Katolicy wciąż nie wierzą

Te słowa nie były jednak ostatnimi szokującymi z jego strony. Tadeusz Rydzyk wyartykułował także swoje spojrzenie na sytuacje mediów w Polsce. Stwierdził, że procentowy skład mediów polskich i katolickich w naszym kraju powinien równać się procentowemu składowi polaków i katolików w naszym społeczeństwie.

ZOBACZ TAKŻE: Katolicy w szoku. Papież wystosował list do przywódców G20, a w nim…

– Będzie normalnie, jeżeli będzie tyle procent mediów polskich w Polsce, ile procent jest Polaków; będzie normalnie, jeżeli będzie tyle procent mediów katolickich, ile procent katolików – grzmiał Rydzyk.

Dostało się także wszystkim niepopierającym księdza i drogi, która idzie obecna władza. Szef Radia Maryja otwarcie stwierdził, co zagraża dzisiejszej Polsce.

– Nie będę zdradzał tych nazwisk pasterzy, którzy mi mówią, że Polska to jest wyspa, wyspa wiary. Wyspa w tym świecie, który jest tak mocno liberalno-libertyński. Tak mocno widzimy to. Chodzi oto […] żebyśmy zadbali o tą wyspę. Wszystko by dali, wszystko by dali, są takie siły, żeby to zniszczyć w Polsce. Nie bądźmy naiwni. Dlatego dbajmy o katechezę, nieśmy ewangelie wszystkim, wszędzie. Mogą to robić chorzy, słabi, modlitwą – powiedział o. Tadeusz Rydzyk.

źródło: onet.pl/wp.pl

Gdzie pracował młody Bergoglio? Szokujące! 10 nieznanych faktów o papieżu Franciszku

Ta polska wieś ZACHWYCA ludzi na całym świecie!

...

Zobacz również