Polakom odjęło mowę. Franciszek zaprzeczył słowom Jana Pawła II

Polakom odjęło mowę. Franciszek zaprzeczył słowom Jana Pawła II Źródło: .

Polskim katolikom po prostu odjęło mowę. Obecny papież zaprzeczył słowom Jana Pawła II. Wprost stwierdził, że papież Polak nie miał racji.

Spór papieży dotyczy w dodatku niezwykle kontrowersyjnego, ale i przede wszystkim - niesamowicie istotnego tematu.

Szalenie kontrowersyjny temat

Jan Paweł II oceniał, że broń atomowa jest "moralnie do przyjęcia". Argumentował, że dzięki niej mocarstwa znajdują się w sytuacji patowej, co powstrzymuje je przed rozpętaniem wojny. Franciszek postanowił jednak całkowicie zaprzeczyć słowom Jana Pawła II. Apeluje o jej zdelegalizowanie. Poniżył polskiego papieża publicznie twierdząc, że jego opinia jest bez sensu. - Jesteśmy na granicy legalności posiadania, użycia broni nuklearnej, bo dzisiaj przy tym tak wyrafinowanym arsenale nuklearnym istnieje ryzyko zniszczenia ludzkości lub przynajmniej jej części - mówił. ZOBACZ TAKŻE: Cały świat w szoku, Kaczyński przerażony. Papież atakuje PiS! Stwierdził również, że niektórzy światowi przywódcy mają "irracjonalne podejście" do kwestii broni nuklearnej. - Zadaje sobie pytanie nie z punktu widzenia nauczania, ale jako papież: czy dzisiaj legalne jest utrzymywanie arsenałów nuklearnych takich jakie są? Czy dzisiaj po to, aby uratować środowisko naturalne, ludzkość nie jest konieczne zrobienie kroku wstecz - pytał Franciszek - Pomyślmy o Hiroszimie i Nagasaki, to wydarzyło się 70 lat temu. I pomyślmy o tym, co się dzieje, gdy w przypadku energii atomowej nie udaje się utrzymać wszystkiego pod kontrolą - dodał.

Pielgrzymka

Papież udzielił wywiadu przy okazji swojej pielgrzymki na Daleki Wschód. Franciszek odwiedził podczas niej Mjanma (d. Birma) oraz Bangladesz. Temat broni nuklearnej jest w tym rejonie szczególnie istotny ze względu na ostatnie napięcia w Korei Północnej oraz wciąż trwający konflikt między Pakistanem a Indiami o Kaszmir. Oba te państwa mają w swoim arsenale atomowe rakiety. ZOBACZ TAKŻE:Franciszek ogłasza KRUCJATĘ. Cel wskazał Andrzej Duda Źródło: Interia.pl

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News