21-letni Sebastian Malec z Warszawy wygrał największy na świecie turniej pokerowy European Poker Tour. Polak zgarnął blisko 5 milionów złotych. Ostatnim rozdaniem podbił serca publiczności, ponieważ w taki sposób tego turnieju jeszcze nikt nie wygrał.

W turnieju European Poker Tour wzięło udział 1784 graczy. Do finału dostało się jednak tylko 7 najlepszych, w tym Sebastian Malec.

Polak szybko zapewnił sobie miejsce w czołówce wygrywając początkowe rozdania. Do ścisłego finału wraz z Polakiem przeszedł Niemiec, Uri Reichenstein. Początkowo rywalowi Polaka szło bardzo dobrze, nawet lepiej niż naszemu rodakowi.

W ostatnim rozdaniu jednak Polak zagrał za wszystko. Reichenstein sprawdził i… przegrał, czyniąc tym samym zwycięzcą 21-letniego Warszawiaka.

Na konto Sebastiana Malca wpłynie blisko 5 milionów złotych (Niemiec dostanie 4 mln zł) i będzie trzecim Polakiem w historii, który zdobył pokerowe mistrzostwo na tego typu imprezie.

Jednak serca publiczności Polak podbił nie tyle samą wygraną, jak tym w jaki sposób to zrobił. To trzeba po prostu zobaczyć.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

Zobacz również