Polak wśród ofiar serii ataków na Sri Lance. Zagraniczne media potwierdzają tragiczne doniesienia

Polak wśród ofiar serii ataków na Sri Lance. Zagraniczne media potwierdzają tragiczne doniesienia Źródło: Youtube.com

Sri Lanka jest w tegoroczne święta wielkanocne miejscem koszmarnego dramatu. Na wyspie doszło do skumulowanej serii eksplozji. Zginęło ponad dwieście osób, w tym jeden obywatel Polski - donosi tamtejszy "Daily Mirror".

Sri Lanka wspominana jest przez wszystkie media na świecie. Dziś na wyspie doszło do serii skumulowanych zamachów terrorystycznych. Jak donoszą media, w eksplozjach zginęło ponad 200 osób, a aż 450 jest rannych.

Sri Lanka: Nie żyje ponad 200 osób. Skoordynowana seria zamachów 

Wśród rannych jest  obywatel Polski - donosi Gazeta Wyborcza na bazie Daily Mirror wydawanego na Sri Lance. Czytamy, że lekarz jednego ze szpitali, do którego trafiają ofiary zamachów, przyznał, że pochodzą one również z takich krajów jak Dania, Chiny, Japonia, czy USA. Są też obywatele Indii, Maroko i Bangladeszu.

Informacje o serii dramatów na Sri Lance podała też gazeta "Sunday Times". Sprawa jest rozwojowa, a pytany o szczegóły konsul honorowy Polski na Sri Lance odesłał media do centrali MSZ w Warszawie. Wiemy na pewno, że terroryści zaatakowali jednocześnie w ośmiu miejscach - wzięli na lupę kościoły i hotele.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Trwa nadzwyczajne posiedzenie rady bezpieczeństwa narodowego. Władze Sri Lanki ogłosiły godzinę policyjną, ich decyzja obowiązuje do odwołania. Zdaniem ministra finansów Sri Lanki zamachy są niemal na pewno "skoordynowaną akcją, która ma na celu zasiać chaos, strach i anarchię".

Głos w sprawie zamachów zabrał premier Sri Lanki Ranil Wickremesinghe. We wpisie w mediach społecznościowych wezwał mieszkańców kraju do jedności i pokazania siły w obliczu wielkiej tragedii. Przestrzegł też przed popadaniem w chaos i powoływaniem się na niepotwierdzone źródła informacji o zamachach.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego nikt się nie spodziewał!
  2. Choroba sprawiła, że Marian Opania schudł 13 kg. Jak się dziś czuje?
  3. Kolejny pożar. Znowu w Polsce, dym widać z 30 kilometrów
  4. Duma polskiego aktorstwa dostaje głodową emeryturę. ZUS śmieje mu się w twarz
  5. Agnieszka ma najgorsze możliwe nazwisko. Gdy musi się przedstawić zalewa ją zimny pot

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News