Polak w furii rzucił się na Rosjankę. "Jesteś ku*wą, brudasem!"

Polak w furii rzucił się na Rosjankę. "Jesteś ku*wą, brudasem!"

Julia mieszka w Polsce od 10 lat, żyje z mężem Polakiem i trójką dzieci. Nie spodziewała się, że agresywny sąsiad zwyzywa ją i pobije w biały dzień. W miejscowości Zgorzelec, w województwie dolnośląskim, doszło do ataku na tle rasistowskim.

Julia jest rosyjską Tatarką i muzułmanką. Założyła jednak rodzinę w Polsce i stara się o uzyskanie polskiego obywatelstwa. Jednak od dłuższego czasu nie czuła się w Zgorzelcu bezpiecznie. Od czasu do czasu jej sąsiad okazywał objawy rasizmu, nawołując za kobietą z nieprzyjemnymi, często wulgarnymi komentarzami. Tym razem, gdy Julia wracała do domu sama, a jej męża nie było w domu, agresywny mężczyzna posunął się o krok dalej.

Zgorzelec: Polak pobił niewinną Rosjankę

- Wyp*** głucholcu do Rosji! Nikt cię tu nie chce. Jesteś w ogóle brudną szmatą. Nagrywaj to, ja jestem Polakiem i zawsze będę. Kur*** Pileckiego mi żeście zamordowali i ja was kur*** nienawidzę - wołał w furii sąsiad. Kobieta postanowiła nie stać bezczynnie. Wyjęła telefon i zaczęła nagrywać całą sytuację. Wyzwisk nie było końca, a w pewnym momencie doszły do tego również czyny. Mężczyzna najpierw rzucił w Julię butelką, a potem szybko do niej podbiegł i wytrącił telefon. Z zeznań kobiety wynika, że próbował rozbić telefon i ostatecznie uderzył ją jeszcze kijem od szczotki. Szczęśliwie nagranie udało się odzyskać, a sprawa została zgłoszona na policję. Po przybyciu funkcjonariuszy mężczyzna uciekł, a jego żona twierdziła, że "oboje się szarpali". Nagranie jest jednak obciążające i agresor nie uniknie kary. Według informacji zamieszczonych przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych to nie było pierwsze tego typu zachowanie. Sąsiad wielokrotnie groził Julii i jej rodzinie, a po całym incydencie zaczął walić w drzwi mieszkania rodziny i wybił jedno z okien. Podobno miał również problemy z nadużywaniem alkoholu i narkotykami. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polskę rozsadziło! Gigantyczna afera, w panice niszczą komputery
  2. Polska znów się podzieli? Rydzyk i PiS szykują ofensywę?
  3. Koszmarny dramat w rodzinie Przemysława Salety. Zastała już tylko wiara w cud
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News